Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Back To Home Page
Puthje   Dashurie......?
PuThje Dashurie


Syte e mi duan fytyren tende, duart e mia lekuren tende, buzet e mia buzet e tua , hunda ime aromen tende ,veshet e mi zerin tend.Trupi im do energjine e trupit tend , dhe une te Dua ty !!


Zemra ime mbi zemren tende,
buzet e mija mbi buzet e tua.
Nje frymemarrje e vetme,
dy trupa te lidhur.

Humbet shikimi im ,
ne syte e tu te zi.
Sikur te vdisja tani,
asgje s'do me mbeste meri.

Te puthi ne buzë te puthi ne sy ohhh sa mir ndjehem kur jam me ty,o a e din sa shum te dua a do jesh e dashur gjith jeten me mua ? ? ?.....


Per nje puthje buzet mu thane, per nje shikim syte mu verbuan. Per nje perkeledhje dhe pak ngrohtesi, i mbyll syte gjdo nate qe t`me shfaqesh ti!


Buzet e tua mund te puthin kedo, duart mund te prekin shume. Mund te besh dashuri me kedo. Por ne shpirt je thjesht i imi.


kur puthjen tende provova u ndjeva sikur fluturoja hapa syt se mos enderroja por syt e tu perseri shikoja ato syt e tu te shkruar te cilet zemren time kishin ngaterruar..

Ti me deshe seriozisht, ti me dogje marrezisht, ti me puthe rastesisht ...

Te puth ne buze te puth ne sy ohhh sa mire ndjehem kur jam me ty, o e di sa shume te dua a do dalesh ti me mua?

Të dhurojsh puthje është kenaqsi dhuro vetëm nëse të dhuron dikush ty .

Une te lumi ti te lumi me nje puthje na ze gjumi.

Puthja jote me dha jete, me dha force per te jetuar se dashuria eshte perle, ndersa ti thesari im i cmuar..

Mbi buze eshte nje puthje, mbi shpirt eshte nje vetmi, jam bota pa emer,kur prane s`me je ti!

Te puth ne buze,te puth ne sy ,jam vetem i joti jam vetem per ty .mos i thuaj njeriu qe te thashe te dua, por thuaji zemres te me doje vetem mua ..

Te puthesh me ty shpirt eshte si te pish uje deti,sa me shume te pish aq me shume ndien nevoje ??

E Qfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje qast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate..

Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale..

Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet..

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!

Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes??

Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA....

Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre!!!!


ME KA MARE MALLI DUA TET SHIKOJ FYTYREN TENDE UN TA LEDHATOJ DUA TE TE NDIEJ SE JE NE MUA TE SHUAJ MALLIN TIM DUKE PUTHUR BUZET E TUA ....


Nje roman kam per ta shkruar dhe ne biblotek kom me dergu dhe femijet e tu kan per ta lexuar dhe kur te pyesin babi kush e ka shkruar ti do ti thuash nje shoqe e pa harruarr..


Shoqeria eshte si nje lule ne gremine qe e keput vetem ai qe ka guxim....


C'eshte dashuria?
Dy shpirtra ne nje trup
C'eshte miqesia?
Dy trupa ne nje shpirt ..


Mund ta harrosh personin me te cilin ke qeshur por kurre ate me te cilin ke qare...


Mund ta harrosh personin me te cilin ke qeshur por kurre ate me te cilin ke qare.

Ne boten e ndjenjave MIQTE jane yjet...disa bien, disa humbasin drite, disa fuqi...por une me siguri nuk do te bie dhe nuk do te humbas kurre drite!!~~~~


Dyshon qe yjet jane zjarr, dyshon qe dielli leviz, dyshon qe e verteta eshte genjeshte, por mos dysha kurre tek miqesia ime per ty.. ~~


Gjithmone kur te jesh trishtuar shih nga qielli: cdo yll qe sheh eshte nje person qe te do, me pershendet nqs me sheh.

Miqesia qe na lidh eshte me e forte se cdo ciklon, do te me kesh prane kudo qe te ikesh, sepse nuk ka kufije per te miren qe te dua ??


Qe te me kerkoja qe te hiqja dore prej teje dhe te me falje boten do te te thoja: C'te bej me boten kur kam nje mik qe me ofron universin ??


Ne bote ekzistojne 2 forca te medha: E mira dhe e keqja! E MIRA eshte ajo qe do te te bej gjithmone...e keqja eshte ajo qe sdo te te bej KURRE! TE DUA SHUME!!!!


Kur ti sheh syt e mi do te ndjesh at dashurii... dashurin per te cilen ke vuajtur dhe pritur.. dashurin per te cilen cigaren me paketa ke ndezur dhe fikur..


Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur, kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte....dhe atehere te krijoj ty. Edhe 100!!


Shume kilometra na ndajne, por dashuria ime per ty kalon cdo limit...sidomos ne kete dite.Shume urime yll!!


Te uroj 12 muaj lumturi, 52 weekende qetesi, 365 dite dashuri, 8760 ore paqe, 525600 minuta sukses, 31536000 sekonda miqesi.URIME!!!


Per ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk e pershtacme te mbyllesha ne brenda nje pakoje dhurate. Shume urime!!!


Kam nje lajm te keq per te te thene: neser e dashura ime, do kesh nje vit me shume ne krahe. E dije? Megjithate shume urime !!


Desha te gjeja nje fraze te jashtezakonshme...por nuk ekziston asnje aq te bukur sa te transmetoje dashurine time...mqs thjeshtesia eshte forma e vertete e bukurise...kaq thjesht te uroj edhe 100 vjec!!


Je dielli qe ngroh zemren time dhe ndricon ditet e mia....je ylberi qe i jep ngrohtesi enderrave te mia.....Gezuar Ditelindjen zemra ime!!

E ndjej mungesen tende dhe vetmia po me mbyt edhe qielli u ngrys ka hedhur mantelin e tij te erret dhe lotet i rreshqasin si te nje femije te pafajshem. Ai eshte i vetmi qe e ndan kete dhimbje me mua. Ai po qan me denese dhe une s`kam rruge tjeter do mbytem ne lotet e tij ..


Humba nje njeri te mrekullueshem, gjithcka per fajin tim, me vjen keq qe te kam zhgenjyer, nuk jam nje mikeshe perfekte, me vjen keq qe ti tani me urren, me vjen keq qe te humba pergjithmone, e di , nje mikeshe si ty nuk kam per ta gjetur me...ME FAL!!!!


Kerkova ne cdo cep te botes gjerat me te mira per te ti falur, nuk i gjeta dhe nuk di ku ti gjej, kuptova qe asgje nuk vlen sa dashuria jote dhe do te jepja gjithcka per nje buzeqeshje, per nje puthje, per mendimin tend!

Kur nuk te kuptoj...MOS U NXEH! Kur nuk te degjoj... MOS MA VER RE! Kur te them "jo"...ME FAL! Tani qe te them "kam nevoje per ty"... ME BESO ??

Miqesia eshte tamam si nje keshtjelle rere: e veshtire per tu ndertuar, e lehte per ta prishur, por shume e bukur per tu kujtuar...do vish me mua ne palazh??

Te falesh eshte hyjnore! Eshte cilesia e te guximshmit dhe jo e frikacakut.

Te kerkoj te falur per te gjitha gabimet qe mund te kem bere...Te kerkoj te falur per te gjitha gjerat qe nuk te kam thene. Te kerkoj te falur per ate te mallkuar "Te urrej".

Po mendoj per mbremjen qe kaluam, per syte e tu te trishtuar dhe qaj. Nuk me kishte ndoshur ndonjehere te qaja ne kete menyre...nuk dua te te humbas! Je nje person vertet i rendesishem dhe te dua shume ::::

Me fal!!! Une te mendoj cdo dite, cdo ore, cdo minute e cdo sekonde qe kalon. E di qe kam gabuar, per kete te kerkoj te me falesh! !

Do te desha te te thosha me fal, por se bej dot... kam frike mos me thua: nuk te fal!!!te dua shume ...Me fal!!

Dyshon qe yjet jane zjarr, dyshon qe dielli leviz, dyshon qe e verteta eshte genjeshter, por mos dysha kurre tek miqesia ime per ty...

Mik i mire nuk eshte ai qe te fshin lotet por ai qe nuk te le te qash!!

Dashuria per rinine, si qumesht per femine.
Dashuria e tepert del hidherim..

Fjalen, sa e ke ne goje, e ke robin tend, kur te del nga goja, behesh rob i saj..

Nese thua ate c ka deshiron duhet te degjosh dhe ate c ka nuk deshiron. Hegeni ...?

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi.


Qka don të thotë vendi i puthjes

Puthja në dorë – Respekt,
Puthja në ballë – Dashuri i përjetshme
Puthja në buzë – Dashuri,
Puthja në sy të mbyllur – Dashuri e zjarrt
, Puthja në supe – Emocionim,
Puthja në faqe – Shoqeri,
Nese vajza ia mëshon djalit – Ai ka të drejt që ta puthë,
Pickim – Deshiroj që të të them diçka,
Kërsitja e gishtrinjeve – Jam në disponim,
nese ta zgjat dorën më parë – Shpreh dashuri,
Kollitja – Të dua,Nese i mbyll sytë – Të donë me zëmër,
Nese e venë gishtin në gojë – Deshiron puthje,
Nese kafshon buzën – Është xheloz/e,
Shiqimi në sy – Të donë, e donë,
Nese e lavderon vehten – Është krye lart,
Tymi në fytyr – Lypë puthje,
Vajza i afrohet djalit – Ai ka të drejt ti jepë një varg puthjesh,
Vendosja e dorës në ball – Nuk të donë,
Shtrengim i dorës – Deshiron të kalosh me të,
Shiqimi i gjatë në sy – Të donë vetëm ty,
Ledhatim i flokëve – Të donë vetëm ty,
Nxjerria e gjuhës – Më puth menjëher,
Shkelja në këmb – shprehie e dashuris,
Ngritja e vetullave – A më dashuron,
Loja me unazë – Të kam ëndërruar,
Trendafili i kuq – Dashuri,
Lulja e bardh – Tradhëti etj .. une dhe ti me nje enderr ti nuse une dhanderr une dhe ti me nje dashuri ti poet e une poezi:

nese me do eja ma thuaj vet e jo pas te tjerve t'na nxjerrin ne internet:

buzet e tua mjalet e buzet e mia sheqer hajde te puthemi ta formojm nje bombonjer:

zemra e vajzes esht gur hyn edhe nuk del kurr, zemra e djalit esht hotel s,merret vesh kush hyn e kush del:

lumi esht per peshq gjumi esht per pleq keksi eshte per femi seksi esht per te ri:

te prita te prita deri sa u rrita te prita te pres deri sa te vdes:

ndash me plus ,ndash me minus,ndash me pjestim,ndash me barazim,te dua o shpirti im:

mendova se u treta deshmova dashurin po nese me dashuron do ta gjesh lumturin:

edhe te dashurova vuajtjet vazhdojne po perse tash vuaj kur shum mir kaloj:

si gur i lart,si deg e pemes,te dhuroj nje puthje nga loqka e zemres:

e kam nje deshir,nje deshir te thjesh buzet me ty puth tjeter skisha desht:

me me therr me thik une nuk frigohem po prej te dashures sime nuk largohem:

sikur te isha miliooner ta bleja nje raket,te vija te dritarja te shikoj a je tu fjet:

ne takim kur dola doren ja shtrengova asgje nuk me tha nje puthje ma la:

do te dua dikur do ta dua dikend por kurr askend si dikur dikend

Lojën tande kur se haroj..
Si dhe dashurinë, sa her në mendime do ta kujtoj..
Për veq ty i dashur,në zemrën time tjetër djal, smund të kujtoj..
Dhe të ta treogoj të vertetën,për veq ty tjëtër nuk parnoj..!!!

Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes

U than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua..

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjete .

SI MUNDE

S'kam besuar se më ik si era
S'kam menduar të jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy
Në çdo hap në çdo vend dhe
Në gjum më bie ndërmend
Kur flej
Më duket të kam pranë
Kur qeshi më duket më shikon
Kur qaj më duket më pajton
Eja pranë meje
Edhe në vdeksha
Nuk do të harroj

JE LARG! Mua vetëm nuk më rihet E ti larg,larg shpirtit tim Për ty vuaj, në pambarim Jam njeri si gjithë bota kam një shpirtë kam një lotë kam dëshir me të taku Se larg teje jam qëllu Se në ty vajz jam dashuru Je larg,je larg larg shpirtit tim Për ty do të vuaj Deri në pambarim ----------------------- Pres përse më don ti mua ? përse unë ty të dua ? Përse më rrëmbeve zemërën ? Moj pëllumbeshë syshkruar ! Përse më nxite ndjenjat ? Përse mi more sytë ? Përse të lutem më thuaj përse ? Fillove të kesh frikë ! I frigohesha hënës i frigohesha perëndisë i frigohesha vetvetes moj engjudhi i perëndisë ! I thelluar në mendime për ty fillova te shkruaj natë dhe ditë si zog i humbur me padurim pres përgjigjen ?

Për ty ...
Me mall kujtoj atë qast pikëllimi,kur prej meje u ndave ti .Me lot në sy e heshtje trishtimi , më braktise ,më ike , më le ti.Tjetër s'dashuroj nga ai çast kur ike ti . Në heshtje jeta do të shkon , me lot, afshamë dhe vetmi.

Pres
përse më don ti mua ? përse unë ty të dua ? Përse më rrëmbeve zemërën ? Moj pëllumbeshë syshkruar ! Përse më nxite ndjenjat ? Përse mi more sytë ? Përse të lutem më thuaj përse ? Fillove të kesh frikë ! I frigohesha hënës i frigohesha perëndisë i frigohesha vetvetes moj engjudhi i perëndisë ! I thelluar në mendime për ty fillova te shkruaj natë dhe ditë si zog i humbur me padurim pres përgjigjen tuaj...

DUHET TË VAZHDOJ PA TY

Shtëpi të heshtura,
Nën qiellin e rënduar,
Shiu dhe Unë,
Të ftohur në vetmi,
Në këtë qytet që asgjë s’ka marrë nga Ti.

Në pritje harrova hapat e tu,
Më ngjan si në ëndërr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Më duhet të filloj përsëri.

TË LUTEM
Mjegullat nëpër sy,sytë më janë verbuar,me duket se jame ne qiell,
e preki gjithësinë,sa shpraztirë,era e ftohtë,yjet pa dritë,
edhe ato të vetmuara,askund askush,shpraztirë e pafund,
i shqetësuar jamë nuk di katë shkojë.
Cila rrugë më shpie në drejtim të duhur,jam në udhëkryq
pa emër,
i humbur e i hutuar qëndrojë në gjithësi,
i mjeri i humburi unë në kozmosin e pafundë.

Dua të zgjohem në jetën që isha ,dua të bërtasë LIBERTAS,
dua të jemë ai që isha,
dua të dalë nga ky labirint,dua të gjejë rugën e humbur.
Endem anë e mbanë kozmosit të pafundë kërkojë atë...

Kërkojë kohën e humbur, kërkojë jetën kur isha fëmijë,
kërkojë ditën kur u dashurova për herë të parë,
kërkojë atë që e kam humbur e që nuk vjen dot!
e dashura kohë të lutem kthehu vetëm pakë   ?

EJA FSHIMI LOTET NJE HER"

EJA FSHIMI LOTET NJE HER
DIKUR MUND TE JET VON
E DIJ QE NUK ME KUPTON
DUA TE TA SHPREH DASHURIN
TIME QE E'NDJEJ NE SHPIRT PER TY
VUAJ E TI AS QE MENDON PER MUA
LOTET ME PIKOJN NE FAQE
TY A TE INTERESON?
SA E PASHPIRT QE JE
KA 8 MUAJ E GJYSEM
QE ME KA HUMBUR QELSI I ZEMRES SIME
AI KA MBETUR TEK TI
DO TE MBETET PERGJITHMON DASHURIA IME
NDAJ TEJE E HESHTUR SIQ KA QEN QE SA KOH
DASHURIN QE E KAM PER TY
DO TA MAR ME VETE NE VARR
NUK MUNDEM TE TE HAROJ TY DHE EMRIN TEND
SEPSE JAM E DHEN PAS TEJE
ZEMREN MA COPTOVE
PARA SE TE VDES EJA FSHIMI LOTET NJE HER


"MOS HARO SE KUSH TE DESHTI"

MOS HARO SE KUSH TE DESHTI
MOS U BAN I PA SHPIRT
DASHURIA JON KU VAJTI
XHER NE QIELL PO ARIT
ATE DIT KUR U LARGOVE
TRUPIN TIM PO E MBULON ZIA
MOS PYET KEND SE DO TE PENDOHESH
SE ME KA VDEKUR LUMTURIA

SHTRIMA DOREN PER HER TE FUNDIT
DHE MBAR RRUGA TE QOFT KA SHKON
DO TE VDES NGA DASHURIA
KUR NJE QYQE DO TE KENDON
AJO PER MUA DO TE VAJTON.

"ATE QE E KAM NE ZEMER DO TA SHKRUAJ"

DIKUR LARG NE RRUG PA KTHIM
DO TE LARGOHEM ME PIKLLIM
DO TE ZHDUKEM PER GJITHMON
E KUR ZDO TA HAROJ DASHURIN TON

DO TE PYESISH PERSE U LARGOVE
PERGJEGJEN KUR ZDO TA KUPTOSH
DO TE BEHESH NUSE E DO DASHUROSH
MUA ME GJITH KUJTIMET DO TE ME HAROSH
KUR TE LIND DIELLI E TE PERENDOJ

XHDO DIT LULE TY TE DERGOJ
NE PRANVER KUR DALLENDYSHJA FLUTURON
NE DRITAREN TENDE I LESHON
ATE QE E KAM NE ZEMER DO TA SHKRUAJ
TE TREGOJ SE SA SHUM TE DUA

DHE SA SHUM PER TY PO VUAJ
DO TME MER MALLI TE TE SHOF ME SY
DO TME DIGJET ZEMRA
TE RI TE BISEDOJ E TE SHETIS ME TY

Pikëpytje

Kur shndrit dhe shuhet dielli,
Kur ndodh eklips i gjatë,
Kur lind dhe sapo lind,vdes foshnja,
Kur vyshket pa çelur një gonxhe.

A duhet të shohim gurëzit?
Gurëzit e shndritshëm te lumit
Apo të ngjitemi në majë të malit
Dhe të thithim ajrin e rrallë?

Kur dielli në qiell shuhet
A duhet të kërkojmë nëpërterr
Të gjejmë dritë shpirtit të gjallë?

Të dy të qafuar

Dikur kam buzëqeshur me hënën i dehur
E ti më shikoje e hutuar
Besoje se zoti na nxori nga veshi
Bashkë të jetonim të dy të qafuar.

Kam pritur i dehur në netët e ftohta
Në ditët e nxehta për ty kam menduar
Profili i tretur në ditën e hirtë,
Mos shfaqet sërisht,i zjarrtë,i malluar.

Moxarti nuk vdiq në netët e gjata,
Dhe unë jam hequr në male, i humbur,
Mbete kujtimit me pluhur e mjegull
E qeshur,e bukur,si dikur e lumtur.

Tani rënkoj me hënën e zbehtë,
Hapsirës shpërndaj lutjet e mia,
Gjethet bien në vjshtën e verdhë,
E pemëve pa gjeethe fluturon vetmia.

Dikur kam buzëqeshur me hënën ei dehur
E ti më shikoje krejt e hutuar,
Besoj se zoti na nxorringa veshi,
Bashkë të jetonim të dy të qafuar.

DASHURIA
dashuria eshte gjithmon e duruar dhe   e embel
asnje here nuk eshte xheloze
dashuria kurr nuk eshte mendjemadhe apo kryeneq
asnje here nuk eshte e pasjellshme apo egoiste
nuk mund te behen ofendime ne dashuri
dashuria nuk sjell kenaqsi   per njerz te pa shpirt
por gjithmon shendrit ne te verteten
gjithmon eshte e gaqme per ta fale gabimin
te besoj dhe te shpreson
dhe te duron per qka do qe vjen dhe ndodh...

Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty.me kit sms e pershendes arbesen nga prishtina

Nese per mua mendon--nje leter ma dergon--nese me zemer me don--thirrem ne telefon--zerin ta degjoj--dhe te tregoj qe shum te dashuroj--dhe kurr nuk te harroj!!!!!

-- dashuria eshte shum e bukur -- per ata qe e fitojn por ata -- qe e humbin eshte e idhet..-- prandaj te mos behet e idhet -- mos e leni te humbet ..dashuroni sinqerisht ajo kur nuk humbet...

DASHURIA ESHTE GJEJA ME E BUKUR QE NJERIU MUNDET ME PAS, DHE ME E SHTREJT....

Sa kam deshir te lahem me ty ne kade te me reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tende .. I dashuri sapun .. I miss you .. puthje zemer

Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh me zemer te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj!

Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me duhet te qaj! Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!

dashuri eshte nje gje qe cdo kush e enderon po pati cdo njeri dashuri per njeritjetrin as kush nuk do ngele ne rrug gryq po e shkruaj nje poezi --ah sikur te isha lot te --rridhja nga syt e tu --te rreshkisja mbi faqen tende --te ndalesha ne buzet e tua --dhe mos te thoja gje tjeter per vec--fjales te dua te dua!!! :'-(

èèTe lutem shko pa lot ne sy.--te lutem shko se sjam per ty.--te lutem shko koken mos e kthe--mos me shiko mè se ti vet me le.--dashuria jon u shua si dielli ne perendim,te lutem shko se me ska kthim.

ëëëëëëKur mbi varrin tim fillon punimi,kur mbi trupin tim fillon vajtimi,kur mbi koken time vihet kurora atëher dije i dashur se të harrova.------When the night comes,--under your window,--I send you my kiss on the nights--clouds.--The kiss shall come there,--I cannot and shall --say to you that-- ''I LoVe YoU''

Pse jemi te ndar--dhe s`jemi te bashkuar--pse Zoti na ka vrar--kaq shume jemi larguar.--Pse dy syte e mi--po rrjedhin vetem lot--nga qe jemi larg--dhe s`te pergdhel dot.--Zemra ndjen dhembje--dhe me s`ndjen gezim--Sepse ti mungon--ne krahrorin tim.

ëëëëëëëëëëëëëÇ´ëç´ç´ëëëëëëëëëëëëëëëÇ´ëç´ç´ëëdua----I këputa gjethet e trëndafilit--duke të thën të dua,--i grisa fletët e librit--duke lexuar poezitë e tua!----E piva detin e tërë--dhe rërën e laga me lot dashurie,--i tunda gjethët e pemëve--duke vendosur trishtim e dhimbje.----Ç´do rrugë e mbusha me vetmi e trishtim,--ç´do njeriu i thosha--ja ç´do të thotë DASHURI

kujtim~--------Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse 'kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barê'-shkelqimi im eshte shuar mati......

Ditet po shkojn e natet po fluturojn po qeshja jote e bukur N.T.ne mendimet e mia gjithmon eksiston.------Ditet e Netet kur bashk i kaluam e aq shpejt shkoj koha kur ne ato vetem i kujtuam

ËëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëËëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëë ëëëëëëëëëTË DUA----Të dua të pres --Nuk dua të vdes--Me ylzit e natës --Unë të përshëndes----Kujto erën e mali--Kujto erën e lehtë--Kujto zemrën time--Që të don për jetë----Ah sa natë e lumtur --Ah sa natë e qetë--Gjithmon më kujtohesh--Nga ora 12-të----Të dua pa masë --Të dua pa mbarim--Të dua më shumë --Se sa shpirtin tim----Të dua ,të dua--Për ty do të vdes--Por ti a më don mua?--Përgjigje po të pres?

SARA PO KU JE TASH TI MOJ ZEMER SE PO TE KISHA DHE UNE ME AFER DO TE SHKONIMNE NJE BEND SA ME TE BUKUR QE JETA TE NA DUKET SI FLORI ,DHE UNE E TI TE JEMI TE PA NDAME NE KETE BOTE DHE TE KISHIM FEMIJE PLOT TE UROJ KALOSH MIRE O E MIRA E GJTH TE MIRAVE PEJANJA IME .

hop hop, hop hop hop qika
une sonte bertita,
hajde te shkojme ne Diskotek
e te kenaqemi krejt.
O hajde sa jemi te ri
te kercej une veq me ty,
oj qik e mir me sy te bukur
une per ty do te kercej sikur flutur!
Dashuri une per ty kam
une vetem i joti   jam,
e dashur nuk mundem pa ty
t'i dua shume ata dy sy!

Para deres time
kishe len nje leter
te dua vec ty
smund te dua tjeter
pse pra gabove
kur me deshe kaq shume
tjetren lejove
te ndaje nga une
tani ekam gjetur
dike qe me do
te lutem ti pa mua
mesohu dhe jeto
pranoje ne shpirt
se ehuja jam
sjam me lulja jote
prano s eu ndam.
ohhh bilbil ne
deg qekendon edhe
pse je larga asgje
seme pengon lagsia
na ndan dashurija
na bashkon ....
Nese vuan per mua me lot mos loto sepse un te dua dhe kur ste sho.
Nje Bylbyl ne deg sa bukur kendon ja puthsha buzen aj qe e lexon...
Ich liebe dich das schwöre ich dir schon bist du weg schon fehlst du mir.V..
I pershendes ata qe Shkruajn SMS Poezi..Nga Gjermanija
Me fal qe te dua kaq shum!
Me fal qe ne zemer te lendoj!
Me fal por eshte teper vone
nuk mundem ty te harroj!!
une pa ty ti pa mu pa te perqafu smund me duru

Te dua aq fort
sa ti nuk e sheh
te dua te dua
per ty jam tu vdek.

Po e nisi kete leter me fjalet, te desha, te dua dhe do te dua pergjithmon. Ah sa veshtir qenka qe nen dirigjimin e vuajtjes se tmerrshme dhe nen tingujt e melodis nga thellsia e plageve shpiterore ta nxjerresh ndonje shkronj dhe ta shkruash fjalen-dashuri. Dashuri ky vullkan i vuajtjes shpirterore. E dashura ime, tani jemi te ndar. Kete nuk mund ta mohoj, por nje gje te tille ende nuk e besojn syt e mi te shkruar, te cilet edhe pse te perlotur dhe te lodhur nga nostalgjia e mungese sate ende shpresojn se nje dite do te pendohesh dhe do te kthehesh ne ngrohtesin e shpirtit tim, aty edhe na mbeten pergjysm perpilimet e planeve te reja per nje te ardhme te lumtur. Por jo, kete nuk e besoj se jam tuxan. Kushedi ndoshta edhe do te ndodhe. Dhe nese ndodh , ateher do te isha njeriu me i lumtur ne bote. E dashur po i shkruaj keto vargje te shkurtera jo per te te then se sa te kam dashur, sepse kete e di edhe ti vetem, por vetem desha te te them se une i dashuri yt i dikurshem, edhe pas gjith asaj qe ma bere, ende jam i gjall dhe jetoj i vetmuar ne nje skaj te kesaj bote te quditshme. Ende, une i gjori te dua, me shume se qdo gje tjeter ne bote. Ti e di se une gjithmon ti pranova keshillat e tua, ndersa ti kurr nuk i pranove keshillat e mia dhe pikerisht per shkak ne mes heshtj! es sime dhe deshtimit tend u formua hendeku i urrejtjes ne te cilen pastaj u futen plumbat e xhelozis qe na e vrane dashurine. Por kurre nuk arriten ate dashuri ta shuajne. Na e vrane dashurin, ndersa ti me vrap u largove drejt asaj lagjeje te faraoneve, pa u merzitur fare. Te lutem, si nuk pate pak meshire per lumin e madh te loteve te mi, qe i derdha ate dite duke folur me ty, spate meshir as per lutjet e shumta qe ti bera. Si e shkele premtimin qe ma pete dhene se vetem vdekja mund te na ndaje... E dashur, te them edhe nje her une vuaj per ty. Ende me perkund hija e dores sate ne djepin e endrrave.


Te gjithe jemi kalimtare ne kete bote. Shijoje jeten sa ke mundesi Dashuria eshte zemra e jetes, pa ty smund te jetonte asnjeri.
Nese ti vertet me do ashtu si te dua me thuaj te lutem çndien ti per mua ? Qe dhe un te di si te veproj me shkronja te medha po te shkruaj TE DUA PER GJITHMONE
E dua shoqerin nese edhe ajo me do ,behem mikee shoqe ne kuptimin e plot te saj ,i fal te mirat gjithcka ,por kur tradhtin ajo praktikon i them lamtumir ,lamtumir pergjithmon
dashuria ne fillim eshte ne nje vend u ulu edhe u mundohe me pkut nje lule me ne fund vet u ngule......
Pse pasi ndahemi nga dikush, vuajme? Pse dashuria, ajo ndjenje aq madheshtore qe deri dje te conte ne parajse, sot te hedh ne ferr? Pse s`mundemi kollaj te lirojme te iki cdo kujtim qe kemi kaluar me ``ate`` ashtu sic iken ai/ajo?

perse ma ben ket??????????????????
Fillova të shkruaj se nuk kisha përgjigje
Fillova të vuaj, se nuk kisha zgjidhje
Jetën e bukur fillova me jetu
Kush ma prishi këtë lumturi tani mu?!
Pse ma bët këtë tradhti?!
Pse më dënuat kur isha i ri?!
Pse më larguat, nga kjo shoqëri?!
Pse kishit në mua aq shumë xhelozi?!
Pse kështu veproni, kur nuk më doni?
Pse nuk më ofroni, gjithmonë më refuzoni?!
Pse, ju lutem më tregoni?
Këto vargje që i thuri, më bëjn të qaj
Pse unë për të gjithë kam faj?
Pse nuk më lëni të qetë, jetën time me jetu?!
Gjithmonë ndërhyjn për me më pengu.
Dua të jem i lirë, jetën time me jetu
Dua paqë, gjithmonë me u argëtu
Dua respekt, motra e vllazni
Dua një jetë të bukur pa xhelozi

Loti pikon , mbi faqe rrokulliset , esht aj loti qe dikur rrjedhte nga gezimi por kurr rrjedhte bike edhe neper faqen tende ,
por tani ka mbet i vetmuar , erresira e vdekjes e ka mbuluar , gjdo nat po vdes nga pak , dhimbjen e kam afer se ty te kam larg M....
Heshtija naten shpirtin ma frikson dhembja zemren ma mundon , e di qe ti me don , por edhe ti e din s e uen te dua ty ..
Por nuk e di perse ka ren nje mjegull e zez ne shpirtin tim e ne zemren tende , e nuk ja falim njeri tjetrit .
Loti ngadale duke pikuar neper faqen time e len nje shej edhe shkruan nje emer te deshta M.... edhe do te ruaj ne zemer ,
e shkruan emrin tend e dashur qe e deshti shum edhe q e asnje qast nuk ndaloj se rrjedhuri nga syri..
Por akoma nuk ka ren ne tok ky lot i vetmis, edhe toka do te qan edhe qielli do te mabaj zi kur ta kupton se jeta ime perfundoj per ty ,
do te humbi do te tretem por ti M..... ne zemren time gjithnje do te mbetesh ....  
Data: 23.08.2004
Autori: ??Une jam ajo??
NR: 792
Pse pregjdodit ne zemer me vret,pse po me ndon se ekam let,veten flen e me haron kur edi se ti nuk me dashuron,
endra qe dikur i patam tash si kemi ne si dhurat nga dashuria vetem lot mi len dhe prap me len fajtore ndoshta
faj une kam vetem se te thash e jotja jam
.Melodin kur endigjoj malli me mer per ty,e vetmuar zemra ime e shkret nji lajm po e pres para se te vdes,
nuk dua te jetoj me keto fjalet e tua sime rendon,
mallku qofsh moj dashuri endrat pse mi more nji kujtim qe male zemren time ma lendove.Nuka nate endra pa
ty,nuk paska drit pate pa me sy,nuk ka qjelli yje as hen.
Kjo jeta ime po don me bet vete.A kam faj qe dashurova ne ket bott akam faj
qe i degjova rahet e nji zemre,akam faj qe takam falur buzen e pa puthur,
akam faj qe jam munduar jeten ta bej te lumtur,po largohm ne ket nate si nji
zog me krah te thyer, ne ket rug me pikojn lotet ndoshta me skam per tu kthyer.TUNGGGG  

E vetmja je ti per mua .Ndoshta une nuk di ket jet ta jetoj. Te jetoj por as nuk dua pa ty ta provoj,
Te lutem mi kthe ndienjat e jetes mos me ler mua ne prag te vdekjes. Mi kthe enderrat ,
fytyra jote enderrat mi zgjat , por ti realizoj nuk kam fat ,te lutem eja e mos u vona ,
Me asnje tejeter mos shko, Ne dashurin time ti jeton edhe askush tjeter mos u mashtro.
E vetmja je ti qe me mban gjall ne ket bot E vetmja je ti q e me sjell gezim,
Deri me sod pa ty vdekija gjendet ne dhomen time,
Te lutem e dashur eja e shpetom e vetmija je ti qe me jep shpres te jetoj e vetmja je ti qe une dashuroj ,
gjdo gje qe une shoh me duket pa vler , edhe kjo jet pa ty me esht ber tmerr ,
Labi gjithmon ne vetmi pa ty M....

Tung tung te pershendes pa te pa nuk dua te vdes .
Me respekt nder dhe dashuri shkruaj kete letere qete injoroj nje keqkuptim qe ndoshta edhe nuk ekziston
fare mes nesh .Kete letere e shkruaj ne nje moment shumte veshtire ,ne nje qast kur me se shumti
po mendoj per ty .kjo eshte nje gje e cila fle ne ndenjat e mia e jo nje deshire e thjeshte dhe e
kaluar.Mos te brengos ndonje flaje e shkruar nga une se jemi pare apo te kam pare ndojehere .
.Ndoshta jemipare por ne boten e endrrave te mia ndoshta .Edhe pse ndoshta fare nuk njihemi ne
zemer ndjej nje dashuri si te njihemi8 qysh para eres sone ,Eshte e vertete se vetem njehere ne
jete dashurohet e qe te dashurohet nje here ne jete duhet te gjindet edashuria e verteet,Ndoshta
nje dashuri te tille e ke para syve e nuk je duke e pare .Ndoshta nuk do te shohe kurre ,ndoshta
nuk do te takohemi kurre ne jete ,por ta dishe se ne zemren time do te mbetesh simbol i nje
dashurie te endrrave te mia.e ne anen tjeter do te jem krenar qe se paku nje here ne jete nje
dore e embel me ka shkruar njeleter te bukur te shkurte por per mua me nje kuptim te rendesishem
qe mes nesh mbeti prap je miqesi per te mos u shuar kurre '.E kete un e emrova me fjalet e zemres
sime ,,DASHURI E PAREALIZUAR POR MIQESI E PAMBARUAR''.Nje dite kur te mendosh per mua ,atehere
dote jete vone ,atehere nuk do te jem me ne kete bote ,nje dite te zeze e te mallkuar edhe une do
te vdes e do te me mbuloj dheu i zi ,por nuke dua vdekjen ne vetmi,vdekja do te ishta e mireseardhur
nese vdes mbi ty dhe nese dora jote mi mbyll keta sy,por syte e mi nuk do te mbyllen edhe pas vdekjes
,ata do te mbesin te hapur me mall qe nuk munden dher nuk ua dhe mundesine me te pa.Ndoshta atehere do
te pendohesh por kot, se plaget nuklahen me lot.
Do ta le nje amanet te mbetet ne histori , mbi varrin tim le te shkruaj se te kam dashur vetem TY.
e ti atehere valle qdo te besh .A do te festosh qe ja arrite te vrasesh nje zemere pa meshire ,
Edhe kur te jesh ne gjum do te degjosh nje ze duke te thene ,,E MALLKUAR'' varrose zemren qe te deshti
shume .E une ! une , une do te qaj do te vazhdoj te qaj,do te derdhi lot per jete ,derisa toka te behet
det atehere do ta kuptoje gjith bota se ta kam dashur me te vertete.Kur ta lexosh kete leter mos te beje
te ndihesh fajtore e as te ndihesh krenare .Le te beje kjo leter te kuptosh te verteten qe e tregon ,
ndoshta kam gabuardhe jam dashuruar ne nje emer i cili ka hasur rastesisht ne zemren time si nje udhetar
i rruges se humbur,nese keshtu ka qene doren per te shkruar nuk do ta ndale KURR, por te lutem me gjithe
zemer ,,ME FAL ME FAL ME FAL,, 1000 HERE ME FAL.
Pse heret ne mengjes zgjona nga gjumi ndij zerin tend te leht, ndij fjalet e tua , qe nje kohe me benin te Lumtur.
Kur tash ka kaluar nje kohe e gjate , kur ti me lajm, dhe vajton ,
Pse tash kur ti e din se eshte shume vone ,
Kur ti e din se sa shum jam munduar qe te mos vjen deri tek mbarimi.
Pse tash zmra me thot qe vetem ti je per mua , kur gjdo gje ka mbaruar
Nje dite do te dal dhe te them me sy se nuk te kam me ne mednje ,edhe pse zemra me rreh vetem kur ti me lajm.
Te lutem , kemi qen , kemi pas ate qfare kemi dashte ,
Por tash eshte shum vone , gjdo gje ka mbaru *
gjdo te mire te uroj nga Zemra ime , besoj qe ajo te bej te lumtur , por edhe pse
e shof se as ti nuk mund te behesh i lumtur .....

nuk e merituam
po te shkruaj me lote ne sy bashkshorti im i dashur,shume te deshta edhe
djalin ta dhurova qdo gje ti dhash a tash mbas 5 vite martese ti me tradhtove.
u takuam ne nje qytet te ndryshem punuam bashk 9 muaj ishim te pandare edhe nata
ishte e jona edhe fundi jone ishte martesa a mbas nje viti djali na u be .
e pagezuam me emrin betim ishim te lumtur qdo gje ishte e jona ditet ishin aq
te lumtura ,e tash mbas kater vite ti me thua se duhet te me kuptosh per qka te
te kuptoj ,ti me shikon e nuk e din se si tja fillon por fillon e fshan e me drejtohesh
me keto fjale me fale se te kam tradhtu para dy vite me nje vajze ,dhe une isha ai i
pari i saj qe kam flejte me te e tash ajo me thote se duhet ta marr per grua te dyte
.o zot ndalem per nje moment e me duket se krejt shtepia me ra mbi koke o zot qka te bera
qe me mallkove .me lote ne sy po te them si mujte a thua ku e ke ajo dashuria jote ndaj
meje e ndaj djalit ,qka ti them une djalit ,mos me thuaj se nuk ndahem nga ti ,se ju jeni
qdo gje ne jeten time jo jo tash eshte vone qdo gje une e betimi do jetojm edhe pa ty po
mos harro po kur do te rritet e do ta kupton per veprimet e tua nuk ma merr mendja se do
ta fal kurre kurre.shume na ke lendu shume po ta dish se na ke humbe per tere jeten dhe e
di se do ta shkatrosh jeten e di se lotet e djalit dhe te mi nuk do te lejon te jetosh
ne qetesi dhe te luse mos u kthe mos ...

Gjithqka mbeti vetem kujtim~

Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim
te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris
son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i
jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga
jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e
di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe
e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte
vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes
.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani
tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte
dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse "kurr askush nuk do ta
kthej shkqelqimin ne barê"-shkelqimi im eshte shuar mati......

OH, DASHURI
kur e shoh te dashurin se pas tjerav shkon e mua me len thuaj
se me harron,ulem ne nje kende dhe vetem e shikoj, dhe e pyese
veten nese ende me don,OH e mjera pse e lejoj,oh e shkreta pse jetoj
e nuk vdes per menje here se i dashuri te me ler,Por i dashuri im
krenohet kur me shef se vuaj vetem me veshtron si te jem e huaj.Por
nje dite do ta thrras e tja them disa fjal,po ku e ke besen mor djal
tradhtar,ec e mendohet me shikon e kujtohet,ah, qka kam ber un i mjeri
me mir pika te me bjen,e te vdese per menje here se e dashura ime te me
len.PO TE LUTEM E DASHUR PO TE BI NE GJUNJ MOS ME LE VETEM SE TE DUA
SHUM,DO TE MI FALESH GABIMET DHE NUK DO TE NDAHEM KURR.

Ka Kaluar Koh E Gjat Qe Nuk Të Kam Pa
Vetem Zoti Mu Ta Di Malli Sa Më Ka Mar
Qpo Më Dridhet Mua Kjo Zemër E Mjer
A Mun Te Jem Mori Vash Bashk Veq Edhe Nje Her Un E Ti
Kur Ni Dit Do Ti Them Lamtumir Kesaj Bote
Dije Mir Se Mu Më Ka Vra Bukurija Jote
O Jo Kur Une Të Vdes Mos Vajto Mbi Varr
Se Mjaft Zemren Ma Lendove O Sa Isha Gjall
Une E Ti Për Dashuri
Ndoshta Ti Ndo Nje Her Do Të Vishe Te Un
Por Ather Do Të Jet Von Shum
Duke Të Pritur Me Lot Në Sy Mua Më Shkoj Kjo Rini
Ti Buzeqesh E Gezohu Kur Të Më Mbulon Dheu I Zi
Shum Ma Mir Do Te Isha Pa Dy Syt Në Ball
Se Si Meta Tash Pa Ty As Vdekur As Gjall
Sikur Te Mundem Edhe Një Her Të Jem Bashk Me Ty
E Ti Mbushi Lote Gezimi Niher Kta Dy Sy

...... edhe dielli sot me behet se rrezaton me fuqishem se herave tjera,
nuk e disi eshte ne te vertet por se paku ashtu me duket mua. E une
qendroj aty pran rruges ku kalonim ne dy Jo per tjeter por ashtu me
pate mesur. Dhe tash kush eshte fajtor se vetes ja mbollem nje dashuri
per te mos u bashkuar asnjhere?!
....., ti me deshte dhe une kohe pas kohe te pata dashur, po tash s`
eshte me si dikur. Eshte e vetrtet se ndjej mungesen tende thell ne
shpirtin tim, por, dije se ti nuk ishe ajo qe duhej te jete pran meje
edhe ne castet me te veshtira. E di se te humba, por... E ndegjoj ende
zerin tend duke me ftuar ne krahrorin tend se e dije se une te dua,
por tash te lutem te pakten me le te qete. Ajo dite ishte me e bukur
per ne por...ishte edhe takimi yne i fundit. Shkove pa me pershendetur,
ike ne qetesi pa me thene te pakten arsyjet e asaj ikje misterioze. Une
as sot nuk po kuptoj pse nuk u kthen pergjigje letrave te mija. Eshte e
mundur valle pas gjith asaj dashurie te me lesh thjesht ashtu pa me
treguar as nje fjale. Po te luten edhe une kam jeten time, edhe une di
te dashuroj, di ti qendroj fjales qe ja jap dikujt. ..... te kujtohet
valle kur me thoje se “une jam vajza e jetes tende”, me pate thene se
ti nuk do largohesh asnjehere nga zemra ime. Ndoshta, por .....
te lutem kur ti me largohesh a eshte e mundur qe une te te mbaj ne zemer?!
Thuama te lutem e meriton valle? Nuk eshte e vertet ti shkove me nje tjeter,
dikur vetem e imja pate qene.
Dua te te tregoj se kam shkyr cdo faqe ku i kam shenuar ditet me ty, kam harruar
cdo shprehje tende. ..... cdo gje qe me rreshqet mendjen tek ti eshte e shkateruar.
Keto vepra te mia jane si rezultat i fjaleve te tua.
Andaj dua te te them se keto jane edhe rreshtat e fundit qe per ty po i shkruaj.

... LAMTUMIRE ...

Vuajtje dhe merzi--lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje femer Qe une U'çmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im

Per ty…per mua…

Dashuria dhimbje….dhimbje e pafund…dhimbje pa sherim.
Dhimbja….eh… e pashprese…….pagezim….mohim I se vertetes…sa keq
E verteta…mashtrim……mashtrim I kohes…..i bukurise shpirterore
Bukuria shpirterore dicka e pakthim.gezo momentin.kete duhet ta dime…
Harro se cke kaluar……..mundesh…….mendo per te tanishme.
Harro.diten e djeshme…..dite e re vjen neser….e bukur…por ndoshta e veshtire..
Mendo ..veshtersine .dhe … asnjehere te rehatshmen….se eshte me mire…
Me mire te harrosh….eh.te shkuaren.se …e ardhmja ka vertet miresine..
Te dua …vertet.por nuk e di cfaredua…heshtjen apo largesine tende…
Jo jo..te dyja kane kuptim per mua.dhe .jane domethense…
Edhe pse veshtire dhe ndonjehere dhe…rende me vjen…mendoj ..
Nje dite..do kthehesh..dhe pran meje ti vjen…po ..po jam e bindur per kete…

A NUK GËZOHESH QË DIKUSH TË DON ?
Qëndroj ne nje kend te dhomes sime vajzerore e shoqruar me nje rremuj
paraftyrimesh per qenien time , duke shkruar diqka , jo per te frymzuar
veten ,por per ta ruajtur personaliterin tim si njeri .Vetmia sikur ka
krijuar fole ne dhomen time . Trupin ma ka pushtuar pikllimi.Per mu nuk
eshte me rendesi te fle me ty dhe te me behesh vetem dashnor ,
por un dua te depertoj thell ne shpirtin tend e te njoh si njeri.
I nderuari im un smund te shendrrohem ne "ZANË" per te me dashuruar ti ,
por un mund ti dhuroj te gjitha ato qe i kam si qenie, ndersa nga vit
kerkoj vetem mirkuptim edeh dashuri. Fundi fundit miqesi...A nuk gezohesh
qe dikush te don ?! Mbaje mend un jam ajo qe jam , dhe ajo do te mbetem
deri ne fund te jetes . Do te vij pas teje deri en fund te botes . Po ste
gjeta , do te pres deri sa te vdes , e kur te vij ai moment do te therras
emrin tend per te fundmen here te dua.

Mos mendo se nuk te du kete ti e ke kuptu pse me behesh qe sme don qka
ka ndodh qe po me tradhton disadit me the se me don keto fjal kujt ja
dhuron qka skam un qe ka ajo tjetra pse me bere disa dit per vete e
tasht me e tasht me le te vuaj ne vetmi ndoshta ke gjet tjeter dashuri
por nje duhesh ta dish se un te kam dasht dhe do te dua gjithmon se ti
je i imi per gjithmon dhe tjeter njeri nuk do te futet ne zemeren time
per veq teje qe me le ne vuajtje dhe ne mendime te duaaaaa shum nga RINA.  

Sa t'kom dasht qka ta merr mendja kush mundet me dit,vetem qeni dajes
ne mesnat me mu qe ka prit,sa kom mendu sa kom kajt per ty,vetem qeni
qe nuk mujke me fol,e ma bojke me sy,sa te thash te dua,ti nuk me besove,
le si me kalbe mua,po qenin e dajs e shkatrrove,e moj e dashur,qdo dashuri
e ka venin,mirpo jo me myt nje person,e me ja vra qenin,tash qe ne fund
vendosa me te ore dreq,une po kaj e qenit po i vjen keq,tung qika mir te
koft udha mbar,nese gjykohesh ndojher,mos mendo se ki mu liru se qenin e kam deshmitar ? Vi
Fraza urimesh


Nese ti vertet me do ashtu si te dua me thuaj te lutem çndien ti per mua ? Qe dhe un te di si te veproj me shkronja te medha po te shkruaj TE DUA PER GJITHMONE ..Nese heshtim te dy bashke edhe heshtja ka dy sy jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty.Nese sta them dot me fjale se sa te dashuroj gjith fajin e ka natyra qe si dha zemres goje ..


E pyes veten perse te dua? ndoshta sepse cdo fjale e jotja me lumturon apo se ti mua me te vertet me don?! por kot genjehet mendja ime un jam si gjith ato qe dashuron kurse ti je ai qe aventuren e shijon...


Do syte o shpirt te lodhur nga te qaret,se vetem ne enderr takohen te ndaret! Ne jemi si brigjet e 1 deti...gjithmone te ndare,gjithmone perballe !!!!!


Mendon se e kaluara dashuri harrohet,zhduket nga jeta jote,por ajo si nje hije do te ndjek ne cdo hap.dua te filloj nje jete te re por smundem,po vuaj,kjo hije spo me le..!!Le të ndryshken sytë e tu në ujëvarën e lotëve,bukuria jote të humbasë si një vesë në shkëlqimin e diellit,të zhduket qënia jote që më bëri të vuaj për shekuj ??


Ti sot me pyete sa me do, une tu pegjigja. Edhe kur te vdes mbi mermerin e varrit tim do te shkruhet. DASHUROJ E DASHURUAN DHE VDIQ ??


Nuk kam frike nga vdekja,po nga dhimbja qe te fal ndarja,nuk kam frik por me ben te uleras,frika se mos nje dite te humbas. dhe nese kjo do te ndodhe,ti perseri do te jesh me mua,dhe nese nje dite do me urresh,dije se nje moter deri ne vdekje e dua ????


Nen djegjen e cigares i vetmuar po rri,vec tymi i saj me bene shoqeri,ne kete nate te qete shpirti kerkon ngrohtsi;dhe kete ngrohtesi e kerkon nga ti,po ti je larg meje (sa larg je ti?) dhe mua sme ngel gje tjeter vec cigare te pi...


Seni,ti e di qe mua me pelqen te lexoj poezi se sdi te bej po dije se ato pak fjale qe them dalin nga zemra dhe me te vertet qe je engjelli im,e perjet do te dua forte,e do te kem pran(ne zemren time)edhe pse je large...


Jam nje pike vese ne mengjesin pranverore, Do rreshqas po me mbajte ne dore, Po me le ne diell, do avullohem, do tres, E me lejo te lutem ne zemren tende te jetoj, te mbes...

Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti!!


5 petale formojne nje lule, 5 gishta formojne nje dore, 5 shkronja formojne TE DUA!


E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete ...


Kur fuqia e dashurise do te jete me i forte se fuqia e dashurise per fuqine atehere vertet qe ne bote do te mbreteroje paqja. Gezuar!!//


Nje dite kur te shoh nga dritarja dhe nuk do te shoh me luftra, do te marr nje peme, do e vesh me yje...dhe ajo dite do te jete Viti i Ri.

Ne kete nate magjike, te ftohte nga era e veriut, erdhi babagjyshi i vitit te ri, me thesin e ti plot dhurata per njerezit e vecante. Ti je shume e vecante prandaj hape pakon dhe brenda do te gjesh gjithcka qe ke nevoje. Gezuar!


Te te kesh eshte dhurata me e cmuar dhe me e bukur, derisa ti te qendrosh me ne, cdo feste do te jete gjithmone dhe me e bukur..


Babagjyshi i Vitit te Ri kete vit ka sjelle shume dhurata vogelueshve gjumashe, sidoqofte sic sheh nuk te ka harruar dhe ty..

Nje puthje te ngrohte poshte pemes se Vitit te Ri. Ne te dy per vitin e ri dhe pergjithmone..

Kur nje engjell nga rete te me pyese: Cfare deshiron sot? Une do ti pergjigjem: Kujdesu per ate qe lexon kete mesazh.

Ndoqa yllin komete dhe ai me drejtoi per tek ty. Sa drite qe ben! Po ne krahasim me dirten tende ajo nuk eshte gje tjeter vec nje pike e vogel..

Te uroj te kalosh nje Vit te Ri sa me te bukur, ti e meriton me shume se cdo njeri tjeter ne kete bote! Je vertet shume i mire!


Kete vit Viti I Ri do te jete edhe me i bukur per mua, sepse kam njohur nje njeri vertet shume te vecante!


Po perfitoj nga rasti te te shpreh gjithe gezimin tim. Gezuar edhe per shume vjet!??

Duke patur parasysh se je njeri i mrekullueshem, te uroj te kalosh gezueshem festat e fund vitit!


Te uroj te kalosh pushime te kendshme per Vitin e Ri, po shpresoj per vete qe mos te gjesh nje te fejuar. Se shpejti!!


"Mami" ti je si nje terndafil i kuq qe ne qetesi flet per dashuri dhe qe vetem zemra e njeh!


MAMI fjala me e bukur ne bote, do te thote gjithcka: dashuri, ngrohtesi, mirekuptim, shprese, sakrifice. Te dua shume! Gezuar 8 Marsin ****


Gezuar festen!!! Per gjithcka je, per dashurine qe me jep, per ate qe ben per mua, nje urim i vecante i shumezuar per 1000! Kalofsh nje dite te bukur!!

Shpresoj te jem per time bije njesoj si ti ke qene per mua. Gezuar 8 marsin mami!


Urimet me te sinqerta per mamin me te mire ne bote. Te dua shume, Gezuar 8 Marsin!


Tani mendon se gjithcka mbaroi? Harroje! Te pret bota e veshitre e punes! Tani vjen me e bukura! Pac fat!!


Sot pushove duke mesuar...por tani duhet te punosh...si thua? Deshrion te kthehesh pas? ?


Diplomimi eshte pengesa e pare e jetes tende dhe ti e kalove shkelqyeshem! Nje urim te madh me shpresen se do te qendrosh denjesisht ne udhen e jetes tende! !


Me kete dhunti timen shpresoj te te qendroje prane ne cdo moment ne cdo pjese te botes qe ti do vendosesh te shkosh per te ushtruar profesionin tend. URIME!!


Ishte e veshtire por ja qe ja dole mbane...sot arrite nje nga qellimet e tua kryesore por mbaje koken lart dhe lufto mos harro: gjithmone mund te permiresosh. Komplimenta! Te uroj me te miren!


Si ne momentet e lumtura dhe te dhimbshme asgje nuk ka per te na ndare sepse ti je Princesha ime. Ajo qe dua te dashuroj perjete...


Mund te jete edhe jeta reale akoma me e bukur se enderra qe sot na coi ne altar. Ky eshte urimi yne me i sinqerte dhe me i dashur. Urime !!!


Hapen kercimet, lmturia eshte tek dera, me ne fund do te kerceni edhe ju ne detin e gjere te lumturise ??


Kur shoh syte e ty shoh flaken e dashurise tende dhe shpresoj qe do te shnderrije pergjithmone duke na bere te dy te lumtur !!!!


Zoti ju fali nje dashuri speciale per te perjetuar... ...sepse e dinte qe do ta mbanit pergjithmone...

Qe sot dy yje te rinj shkelqejne ne qiellin e dashurise ...

Nje dite qytetet do te braktisen dhe te gjithe njerezit do te vdesin me gezimin qe kane ekzstuar dikur. Une do te vdes me kenaqesine se te kam njohur edhe ty ...

Smack! Nje puthje tani teksa po fle, qe enderrat e tua te jene me te embla!!

Po te isha nje gjigand do te te mbaja mbi shpatulla, po te isha nje shqiponje do te te mbaja ne krahe, po te isha nje delfin do te te coja mes dallgeve te detit, por jam nje mik mund te te mbaj vetem ne zemer ..

Nje nga gezimet me te medha te jetes eshte Miqesia dhe nje nga gezimet me te medha te miqesiese eshte te te kesh ty si shoqe!!

Kur te duket se asgje nuk shkon ashtu si ti deshiron...kujto se ke gjithmone nje mik ..

Kjo SMS eshte plot me dashuri dhe mirekuptim per ate qe ke bere per mua...je nje mikeshe e mrekullueshme...flm

Nje mik eshte dikush qe njeh melodine e zemres tende dhe e kendon kur ti ke harruar fjalet ..

Te degjosh eshte nje rreze e bukur te te ofruar. Faleminderit per miqesine tende .. Fraza NateN


Nje nate qe hena me pa duke qare me pyeti: Pse nuk e le perderisa largesia per te te ben te vuash? I thashe : Hene pse nuk e le ti qiellin?

Me dore po shkruaj me zemer po vuaj se je larg meje tani jam i vetmuar sa nate e qet po te shkruan zemra qe te don per jete..

Kur shpirti im flen dhe enderon me siguri po flen ne kete kohe...dhe nuk e di a me kujton...vetem se dhimbje ndjej per ty se je larg...dhe nje deshir kam...syt e mi te te shohin se si po flen ty...


Ti je gjumi un jam endra ti je shpirti un jam zemra ti je dielli un jam drita ti je jeta un qe e prita.Mos mendo se te haroj se vetem ty te dashuroj!!


Kete nate e vodha nje yll,asnje se di.Dua te ta jap ty.Hena ne hapsiren e saj te drites me pa dhe me buzqeshi.....mbase e kuptoj qe e bera per dashuri!!!


Tre zemra per ty per te te thene tre gjera: 1-naten e mire 2-gjume te embel 3-Pafsh endrra te bukura !


Ti po flen tani,dhe enderra te bukura po shikon,un i shtrire siper teje,trupin tend te lakuriqt ledhatoj..


Vjen cdo nate ne enderrat e mija dhe me prek ngadale mos ik puthja ime, shpirt per ty kam mall. Vjen cdo nate ne enderrat e mija gjumin ma ben jete, syte mbyllur do ti mbaj mjafton qe ty te te kem perjete, sepse je gjithcka per mua ne kete bote.


Te puth buzen qe te flesh embel.Te puth syte qe te shohesh enderr.Te puth ne faqe qe te ndihesh mire e me 1000 te puthura te them NATEN E MIRE ..


Pranoje nje puthje me gjith deshire si pershendetje per naten e mir,me shpres ne zemer te pres se deri neser ndoshta vdes dhe si kujtim puthja e lehte do mbes ??


Sonte flejn ata qe jan të DASHURUAR nga dikush..
A ato të zgjuar jan, ato qe duan dikand..
Ti flej rahat, se ke DIKAND qe të don..!!


Jam tu u menduar..
A e din zemër se sa fort të dua...??
Kur të bish të fleshe,leje edhe një vend për mua........


ylli vogel gjume te embel do te shihemi ne enderr kur te zgjohesh ne mengjes nga parajsa do te zbres do te puth buzet e tua te tregoj sa shume te dua ..


Kur te biesh ne gjum...mendo sa te dua..mos bjer ne mes te shtratit...me ler pak vend mua...do te vij pas mesnate te te perqafoj...te te puth lehte qe mos te te zgjoj...


sa here shihet nje yll ne qiell ca pika lot me ngrijne ne sy.Ne shpirtin tim nuk ka me diell,po vetem malli qe ndjej per ty.Dhe sonte sdal dhe pse qielli nga yjet ndrin.Askush nuk ma ndricon shpirtin gjersa......Ske dale ti ylli im..


Naten e mire miku im, si c'do mbremje po shoh qiellin, shoh ate yll qe ndricon dhe me buzeqesh...je ti qe kujdsesh per mua, qe me jep kurajo tani qe jam keshtu, e vertete? Te uroj nje a Nate te Kendshme, e di qe do te shihemi nje dite!!!


Ne kete nate te ftohte te te mendoj me ngroh zemren dhe shpirtin...enderr e embel te mendoj afer meje ....si cdo nate, ne cdo moment qe marr fryme do te jesh edhe ti ... gjume te embel!


Mbylli syte zemer, ne menyre qe enderrat te te perkedhelin gjithe naten!?

Naten njesh, te dergoj shume puthje te vogla qe te te perkethelin dhe te te bejne shoqeri gjithe naten shpresoj te te vine.....muah muah muah !!

Je qielli i tokes time dhe pjesa ime e qiellit. Gjume te embel!

Do te te pres edhe kete nate, mos harro, i njejti vend e njejta enderr!!


Yje te nates kujdesuni per personin qe lexon kete sms sepse atij i kam dhuruar zemren time, jeten time, emocionet e mia, friken time....naten figure....te dua!!


Duke pritur nje agim te ri per te te menduar. Kete nate behu mbret i enderrave te mia...!!


Yll me fal qe po te zgjoj me kete sms, desha vetem te isha i sigurte qe jam ne enderrat e tua, sepse nuk me pelqen qe te me harrosh ! Enderra te bukura....gjume te embel ...


Nese je ne gjum,zgjhu se nuk po del djelli,e si pas meterologove paska nevoj per ndriqimin e syve te tu Sy_Bukur ..


Engjell Miremengjesi !
Po ta them me krahe te keputur mbi pellgje fjalesh
qe godita aq fort......perpara kur syte e zemeruar ti pashe.........sot
Dita sikur nisi ndryshe pa fjalen tende neper buze te me thuash:Te Dua
Mos me ler te vuaj keshtu shpirti im
se pa ty jam ulur si engjell i rene............ mbi gjunje mbeshtjellur
pa imazhin tend...
.........eja perseri ketu kete mengjes dhe buzen ta puth embel pak
se engjell ste kam degjuar fjalet e syte e bukur sti kam pare
dhe kjo dite sdua te jete pa tyyyyyyy ..


Zgjohem ne mengjes mendoj vetem per ty, Bi per te fjetur te enderroj vetem ty, dal te shetis te perfytyroj vetem ty. Pastaj marr te mesoj por prap mbi shkronja vetem emrin tend lexoj! Por i madh eshte zoti, dhe do me ndihmoj o do jem pergjithmon vetem me ty, o me sdo te jetoj!!!


Nese je ne gjum zgjohu se nuk po del dielli, e sipas meteorologeve paska nevoje per ndricimin e syve Ty...


kur te biesh ne gjum...mendo sa te dua..mos bjer ne mes te shtratit...me ler pak vend mua...do te vij pas mesnate te te perqafoj...te te puth lehte qe mos te te zgjoj..Naten e mire ..


Do te desha te isha rrezja e pare e diellit qe hyn nga dritarja jote per te qene afer teje, ngadale ngadale dhe pa bere zhurrem, te te prekja lehte fytyren dhe te te thoja miremengjes!!


Dielli kete mengjes mendonte te shnderriste me shume se cdo gje tjeter ne kete bote, por i shkreti nuk e dinte se ti ishe akoma poshte batanijeve ****


Ti je rrezja e pare e diellit e cdo mengjesi per mua... te dua sa vete bota **


Kur drita e henes te shuhet do te jete nje kohe tjeter.... lindja e dashurise tone...Miremengjes...

Kete mengjes kur u zgjova ishte kohe shume e keqe, por me vone u zgjua dhe nje yll dhe doli dielli...ai yll je ti....te dua....


Si nje blete qe ulet mbi nje lule, ti je ulur ne zemren time dhe prej aty nuk do te te le me te ikesh ... miremengjes!!


Miremengjes yll! e pe? edhe kete mengjes hena ziliqare u menjanua per ti lejuar diellit te lindte per ty....edhe kjo eshte per ty!!


Eshte mengjes... dielli perzuri henen nga qielli per ti bere vend drites se tij me te shnderritshme... ashtu si ben ti me zemren time: e mbush me gezim dhe dashuri cdo dite..**

Nese do te zbulosh sa do te me marre malli ngri koken lart dhe shiko qiellin. Atje ku do te perfundoje pafundesia e tij,atje do te mbaroj edhe malli qe kam per ty.

Kerkohen syte me te bukur te shekullit 21 konkursi eshte i hapur... i shekullit 20 momentalisht konkursi mbyllet sepse syte me te bukur lexojne kete mesazh..

Nese Sonte Ndihesh Vetem Dhe Ke Frik Te Shohesh Endrra Ngritu Ne Kemb Hyn Ne Msn Dhe Do Te Me Gjesh Mua Brenda..!

Shinat e trenit vazhdojne paralelisht per disa mijra km por ne fund kryqezohen dhe gjejne rrugen per te vazhduar ose nje mur qe do ti ndale SI UNE DHE TY ??

Nje mik i vertete eshte ai qe te mban per dore dhe te prek zemren ..

Mbase per boten je nje person i thjeshte, por per mua je gjithe bota ??

Bota nuk ka nevoje per lotet e tu qe te linde lulet, pot per buzeqeshjen tende qe ti bej te celin...

Kur dikush, duke te te pare ne sy, do te arrije te kuptoje zerin e qetesise tende, mund te thuash se ke gjetur nje mik te vertete!!

Yjet kur rrezohen, shkojne ne nje planet tjeter, por ti ke ngaterruar drejtim dhe je ketu afer meje..

Te gjithe merkosen per te patur nje mik, por asnje nuk merkoset per te qene vet i tille ??

Miq gjen ne cdo cep te botes, sa keq qe bota eshte e rrumbullaket!!

Te dua shume kur qan te dua shume kur qesh te dua shume kur flet te dua shume sepse ekziston...

Isha i merzitur dhe me dhe gezim, isha i lodhur dhe me ke mbajtur....fale teje rilinda serish dhe nuk do te mbaroj kurre se falenderuari zotin qe beri te te njoh ..

Per shume njerez, miqesia qe kam une per ty eshte si nje pike e vogel e zeze, por mos harro edhe yjet nga larg duken te vogla..       PuThje Dashurie


Syte e mi duan fytyren tende, duart e mia lekuren tende, buzet e mia buzet e tua , hunda ime aromen tende ,veshet e mi zerin tend.Trupi im do energjine e trupit tend , dhe une te Dua ty !!


Zemra ime mbi zemren tende,
buzet e mija mbi buzet e tua.
Nje frymemarrje e vetme,
dy trupa te lidhur.

Humbet shikimi im ,
ne syte e tu te zi.
Sikur te vdisja tani,
asgje s'do me mbeste meri.

Te puthi ne buzë te puthi ne sy ohhh sa mir ndjehem kur jam me ty,o a e din sa shum te dua a do jesh e dashur gjith jeten me mua ? ? ?.....


Per nje puthje buzet mu thane, per nje shikim syte mu verbuan. Per nje perkeledhje dhe pak ngrohtesi, i mbyll syte gjdo nate qe t`me shfaqesh ti!


Buzet e tua mund te puthin kedo, duart mund te prekin shume. Mund te besh dashuri me kedo. Por ne shpirt je thjesht i imi.


kur puthjen tende provova u ndjeva sikur fluturoja hapa syt se mos enderroja por syt e tu perseri shikoja ato syt e tu te shkruar te cilet zemren time kishin ngaterruar..

Ti me deshe seriozisht, ti me dogje marrezisht, ti me puthe rastesisht ...

Te puth ne buze te puth ne sy ohhh sa mire ndjehem kur jam me ty, o e di sa shume te dua a do dalesh ti me mua?

Të dhurojsh puthje është kenaqsi dhuro vetëm nëse të dhuron dikush ty .

Une te lumi ti te lumi me nje puthje na ze gjumi.

Puthja jote me dha jete, me dha force per te jetuar se dashuria eshte perle, ndersa ti thesari im i cmuar..

Mbi buze eshte nje puthje, mbi shpirt eshte nje vetmi, jam bota pa emer,kur prane s`me je ti!

Te puth ne buze,te puth ne sy ,jam vetem i joti jam vetem per ty .mos i thuaj njeriu qe te thashe te dua, por thuaji zemres te me doje vetem mua ..

Te puthesh me ty shpirt eshte si te pish uje deti,sa me shume te pish aq me shume ndien nevoje ??

E Qfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje qast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate..

Qetesia e nje puthje vlen me shume se 1000 fjale..

Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet..

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!

Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes??

Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA....

Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre!!!!


ME KA MARE MALLI DUA TET SHIKOJ FYTYREN TENDE UN TA LEDHATOJ DUA TE TE NDIEJ SE JE NE MUA TE SHUAJ MALLIN TIM DUKE PUTHUR BUZET E TUA ....


Nje roman kam per ta shkruar dhe ne biblotek kom me dergu dhe femijet e tu kan per ta lexuar dhe kur te pyesin babi kush e ka shkruar ti do ti thuash nje shoqe e pa harruarr..


Shoqeria eshte si nje lule ne gremine qe e keput vetem ai qe ka guxim....


C'eshte dashuria?
Dy shpirtra ne nje trup
C'eshte miqesia?
Dy trupa ne nje shpirt ..


Mund ta harrosh personin me te cilin ke qeshur por kurre ate me te cilin ke qare...


Mund ta harrosh personin me te cilin ke qeshur por kurre ate me te cilin ke qare.

Ne boten e ndjenjave MIQTE jane yjet...disa bien, disa humbasin drite, disa fuqi...por une me siguri nuk do te bie dhe nuk do te humbas kurre drite!!~~~~


Dyshon qe yjet jane zjarr, dyshon qe dielli leviz, dyshon qe e verteta eshte genjeshte, por mos dysha kurre tek miqesia ime per ty.. ~~


Gjithmone kur te jesh trishtuar shih nga qielli: cdo yll qe sheh eshte nje person qe te do, me pershendet nqs me sheh.

Miqesia qe na lidh eshte me e forte se cdo ciklon, do te me kesh prane kudo qe te ikesh, sepse nuk ka kufije per te miren qe te dua ??


Qe te me kerkoja qe te hiqja dore prej teje dhe te me falje boten do te te thoja: C'te bej me boten kur kam nje mik qe me ofron universin ??


Ne bote ekzistojne 2 forca te medha: E mira dhe e keqja! E MIRA eshte ajo qe do te te bej gjithmone...e keqja eshte ajo qe sdo te te bej KURRE! TE DUA SHUME!!!!


Kur ti sheh syt e mi do te ndjesh at dashurii... dashurin per te cilen ke vuajtur dhe pritur.. dashurin per te cilen cigaren me paketa ke ndezur dhe fikur..


Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur, kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte....dhe atehere te krijoj ty. Edhe 100!!


Shume kilometra na ndajne, por dashuria ime per ty kalon cdo limit...sidomos ne kete dite.Shume urime yll!!


Te uroj 12 muaj lumturi, 52 weekende qetesi, 365 dite dashuri, 8760 ore paqe, 525600 minuta sukses, 31536000 sekonda miqesi.URIME!!!


Per ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk e pershtacme te mbyllesha ne brenda nje pakoje dhurate. Shume urime!!!


Kam nje lajm te keq per te te thene: neser e dashura ime, do kesh nje vit me shume ne krahe. E dije? Megjithate shume urime !!


Desha te gjeja nje fraze te jashtezakonshme...por nuk ekziston asnje aq te bukur sa te transmetoje dashurine time...mqs thjeshtesia eshte forma e vertete e bukurise...kaq thjesht te uroj edhe 100 vjec!!


Je dielli qe ngroh zemren time dhe ndricon ditet e mia....je ylberi qe i jep ngrohtesi enderrave te mia.....Gezuar Ditelindjen zemra ime!!

E ndjej mungesen tende dhe vetmia po me mbyt edhe qielli u ngrys ka hedhur mantelin e tij te erret dhe lotet i rreshqasin si te nje femije te pafajshem. Ai eshte i vetmi qe e ndan kete dhimbje me mua. Ai po qan me denese dhe une s`kam rruge tjeter do mbytem ne lotet e tij ..


Humba nje njeri te mrekullueshem, gjithcka per fajin tim, me vjen keq qe te kam zhgenjyer, nuk jam nje mikeshe perfekte, me vjen keq qe ti tani me urren, me vjen keq qe te humba pergjithmone, e di , nje mikeshe si ty nuk kam per ta gjetur me...ME FAL!!!!


Kerkova ne cdo cep te botes gjerat me te mira per te ti falur, nuk i gjeta dhe nuk di ku ti gjej, kuptova qe asgje nuk vlen sa dashuria jote dhe do te jepja gjithcka per nje buzeqeshje, per nje puthje, per mendimin tend!

Kur nuk te kuptoj...MOS U NXEH! Kur nuk te degjoj... MOS MA VER RE! Kur te them "jo"...ME FAL! Tani qe te them "kam nevoje per ty"... ME BESO ??

Miqesia eshte tamam si nje keshtjelle rere: e veshtire per tu ndertuar, e lehte per ta prishur, por shume e bukur per tu kujtuar...do vish me mua ne palazh??

Te falesh eshte hyjnore! Eshte cilesia e te guximshmit dhe jo e frikacakut.

Te kerkoj te falur per te gjitha gabimet qe mund te kem bere...Te kerkoj te falur per te gjitha gjerat qe nuk te kam thene. Te kerkoj te falur per ate te mallkuar "Te urrej".

Po mendoj per mbremjen qe kaluam, per syte e tu te trishtuar dhe qaj. Nuk me kishte ndoshur ndonjehere te qaja ne kete menyre...nuk dua te te humbas! Je nje person vertet i rendesishem dhe te dua shume ::::

Me fal!!! Une te mendoj cdo dite, cdo ore, cdo minute e cdo sekonde qe kalon. E di qe kam gabuar, per kete te kerkoj te me falesh! !

Do te desha te te thosha me fal, por se bej dot... kam frike mos me thua: nuk te fal!!!te dua shume ...Me fal!!

Dyshon qe yjet jane zjarr, dyshon qe dielli leviz, dyshon qe e verteta eshte genjeshter, por mos dysha kurre tek miqesia ime per ty...

Mik i mire nuk eshte ai qe te fshin lotet por ai qe nuk te le te qash!!

Dashuria per rinine, si qumesht per femine.
Dashuria e tepert del hidherim..

Fjalen, sa e ke ne goje, e ke robin tend, kur te del nga goja, behesh rob i saj..

Nese thua ate c ka deshiron duhet te degjosh dhe ate c ka nuk deshiron. Hegeni ...?

Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithesesi.


Qka don të thotë vendi i puthjes

Puthja në dorë – Respekt,
Puthja në ballë – Dashuri i përjetshme
Puthja në buzë – Dashuri,
Puthja në sy të mbyllur – Dashuri e zjarrt
, Puthja në supe – Emocionim,
Puthja në faqe – Shoqeri,
Nese vajza ia mëshon djalit – Ai ka të drejt që ta puthë,
Pickim – Deshiroj që të të them diçka,
Kërsitja e gishtrinjeve – Jam në disponim,
nese ta zgjat dorën më parë – Shpreh dashuri,
Kollitja – Të dua,Nese i mbyll sytë – Të donë me zëmër,
Nese e venë gishtin në gojë – Deshiron puthje,
Nese kafshon buzën – Është xheloz/e,
Shiqimi në sy – Të donë, e donë,
Nese e lavderon vehten – Është krye lart,
Tymi në fytyr – Lypë puthje,
Vajza i afrohet djalit – Ai ka të drejt ti jepë një varg puthjesh,
Vendosja e dorës në ball – Nuk të donë,
Shtrengim i dorës – Deshiron të kalosh me të,
Shiqimi i gjatë në sy – Të donë vetëm ty,
Ledhatim i flokëve – Të donë vetëm ty,
Nxjerria e gjuhës – Më puth menjëher,
Shkelja në këmb – shprehie e dashuris,
Ngritja e vetullave – A më dashuron,
Loja me unazë – Të kam ëndërruar,
Trendafili i kuq – Dashuri,
Lulja e bardh – Tradhëti etj .. une dhe ti me nje enderr ti nuse une dhanderr une dhe ti me nje dashuri ti poet e une poezi:

nese me do eja ma thuaj vet e jo pas te tjerve t'na nxjerrin ne internet:

buzet e tua mjalet e buzet e mia sheqer hajde te puthemi ta formojm nje bombonjer:

zemra e vajzes esht gur hyn edhe nuk del kurr, zemra e djalit esht hotel s,merret vesh kush hyn e kush del:

lumi esht per peshq gjumi esht per pleq keksi eshte per femi seksi esht per te ri:

te prita te prita deri sa u rrita te prita te pres deri sa te vdes:

ndash me plus ,ndash me minus,ndash me pjestim,ndash me barazim,te dua o shpirti im:

mendova se u treta deshmova dashurin po nese me dashuron do ta gjesh lumturin:

edhe te dashurova vuajtjet vazhdojne po perse tash vuaj kur shum mir kaloj:

si gur i lart,si deg e pemes,te dhuroj nje puthje nga loqka e zemres:

e kam nje deshir,nje deshir te thjesh buzet me ty puth tjeter skisha desht:

me me therr me thik une nuk frigohem po prej te dashures sime nuk largohem:

sikur te isha miliooner ta bleja nje raket,te vija te dritarja te shikoj a je tu fjet:

ne takim kur dola doren ja shtrengova asgje nuk me tha nje puthje ma la:

do te dua dikur do ta dua dikend por kurr askend si dikur dikend

Lojën tande kur se haroj..
Si dhe dashurinë, sa her në mendime do ta kujtoj..
Për veq ty i dashur,në zemrën time tjetër djal, smund të kujtoj..
Dhe të ta treogoj të vertetën,për veq ty tjëtër nuk parnoj..!!!

Mos i beso askujt e mos e urrej veten..
Por me beso mua qe per ty e jap jeten
Edhe pse je larg asgje sme pengon
LARGESIA na ndan DASHURIA na bashkon

Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova Tparen per shoqri dyten
Per dashuri e treta te mbet kujtim
Per xhelozi

Me kujtime mos me mashtro eja te une
Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes

U than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua..

Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjete .

SI MUNDE

S'kam besuar se më ik si era
S'kam menduar të jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy
Në çdo hap në çdo vend dhe
Në gjum më bie ndërmend
Kur flej
Më duket të kam pranë
Kur qeshi më duket më shikon
Kur qaj më duket më pajton
Eja pranë meje
Edhe në vdeksha
Nuk do të harroj

JE LARG! Mua vetëm nuk më rihet E ti larg,larg shpirtit tim Për ty vuaj, në pambarim Jam njeri si gjithë bota kam një shpirtë kam një lotë kam dëshir me të taku Se larg teje jam qëllu Se në ty vajz jam dashuru Je larg,je larg larg shpirtit tim Për ty do të vuaj Deri në pambarim ----------------------- Pres përse më don ti mua ? përse unë ty të dua ? Përse më rrëmbeve zemërën ? Moj pëllumbeshë syshkruar ! Përse më nxite ndjenjat ? Përse mi more sytë ? Përse të lutem më thuaj përse ? Fillove të kesh frikë ! I frigohesha hënës i frigohesha perëndisë i frigohesha vetvetes moj engjudhi i perëndisë ! I thelluar në mendime për ty fillova te shkruaj natë dhe ditë si zog i humbur me padurim pres përgjigjen ?

Për ty ...
Me mall kujtoj atë qast pikëllimi,kur prej meje u ndave ti .Me lot në sy e heshtje trishtimi , më braktise ,më ike , më le ti.Tjetër s'dashuroj nga ai çast kur ike ti . Në heshtje jeta do të shkon , me lot, afshamë dhe vetmi.

Pres
përse më don ti mua ? përse unë ty të dua ? Përse më rrëmbeve zemërën ? Moj pëllumbeshë syshkruar ! Përse më nxite ndjenjat ? Përse mi more sytë ? Përse të lutem më thuaj përse ? Fillove të kesh frikë ! I frigohesha hënës i frigohesha perëndisë i frigohesha vetvetes moj engjudhi i perëndisë ! I thelluar në mendime për ty fillova te shkruaj natë dhe ditë si zog i humbur me padurim pres përgjigjen tuaj...

DUHET TË VAZHDOJ PA TY

Shtëpi të heshtura,
Nën qiellin e rënduar,
Shiu dhe Unë,
Të ftohur në vetmi,
Në këtë qytet që asgjë s’ka marrë nga Ti.

Në pritje harrova hapat e tu,
Më ngjan si në ëndërr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Më duhet të filloj përsëri.

TË LUTEM
Mjegullat nëpër sy,sytë më janë verbuar,me duket se jame ne qiell,
e preki gjithësinë,sa shpraztirë,era e ftohtë,yjet pa dritë,
edhe ato të vetmuara,askund askush,shpraztirë e pafund,
i shqetësuar jamë nuk di katë shkojë.
Cila rrugë më shpie në drejtim të duhur,jam në udhëkryq
pa emër,
i humbur e i hutuar qëndrojë në gjithësi,
i mjeri i humburi unë në kozmosin e pafundë.

Dua të zgjohem në jetën që isha ,dua të bërtasë LIBERTAS,
dua të jemë ai që isha,
dua të dalë nga ky labirint,dua të gjejë rugën e humbur.
Endem anë e mbanë kozmosit të pafundë kërkojë atë...

Kërkojë kohën e humbur, kërkojë jetën kur isha fëmijë,
kërkojë ditën kur u dashurova për herë të parë,
kërkojë atë që e kam humbur e që nuk vjen dot!
e dashura kohë të lutem kthehu vetëm pakë   ?

EJA FSHIMI LOTET NJE HER"

EJA FSHIMI LOTET NJE HER
DIKUR MUND TE JET VON
E DIJ QE NUK ME KUPTON
DUA TE TA SHPREH DASHURIN
TIME QE E'NDJEJ NE SHPIRT PER TY
VUAJ E TI AS QE MENDON PER MUA
LOTET ME PIKOJN NE FAQE
TY A TE INTERESON?
SA E PASHPIRT QE JE
KA 8 MUAJ E GJYSEM
QE ME KA HUMBUR QELSI I ZEMRES SIME
AI KA MBETUR TEK TI
DO TE MBETET PERGJITHMON DASHURIA IME
NDAJ TEJE E HESHTUR SIQ KA QEN QE SA KOH
DASHURIN QE E KAM PER TY
DO TA MAR ME VETE NE VARR
NUK MUNDEM TE TE HAROJ TY DHE EMRIN TEND
SEPSE JAM E DHEN PAS TEJE
ZEMREN MA COPTOVE
PARA SE TE VDES EJA FSHIMI LOTET NJE HER


"MOS HARO SE KUSH TE DESHTI"

MOS HARO SE KUSH TE DESHTI
MOS U BAN I PA SHPIRT
DASHURIA JON KU VAJTI
XHER NE QIELL PO ARIT
ATE DIT KUR U LARGOVE
TRUPIN TIM PO E MBULON ZIA
MOS PYET KEND SE DO TE PENDOHESH
SE ME KA VDEKUR LUMTURIA

SHTRIMA DOREN PER HER TE FUNDIT
DHE MBAR RRUGA TE QOFT KA SHKON
DO TE VDES NGA DASHURIA
KUR NJE QYQE DO TE KENDON
AJO PER MUA DO TE VAJTON.

"ATE QE E KAM NE ZEMER DO TA SHKRUAJ"

DIKUR LARG NE RRUG PA KTHIM
DO TE LARGOHEM ME PIKLLIM
DO TE ZHDUKEM PER GJITHMON
E KUR ZDO TA HAROJ DASHURIN TON

DO TE PYESISH PERSE U LARGOVE
PERGJEGJEN KUR ZDO TA KUPTOSH
DO TE BEHESH NUSE E DO DASHUROSH
MUA ME GJITH KUJTIMET DO TE ME HAROSH
KUR TE LIND DIELLI E TE PERENDOJ

XHDO DIT LULE TY TE DERGOJ
NE PRANVER KUR DALLENDYSHJA FLUTURON
NE DRITAREN TENDE I LESHON
ATE QE E KAM NE ZEMER DO TA SHKRUAJ
TE TREGOJ SE SA SHUM TE DUA

DHE SA SHUM PER TY PO VUAJ
DO TME MER MALLI TE TE SHOF ME SY
DO TME DIGJET ZEMRA
TE RI TE BISEDOJ E TE SHETIS ME TY

Pikëpytje

Kur shndrit dhe shuhet dielli,
Kur ndodh eklips i gjatë,
Kur lind dhe sapo lind,vdes foshnja,
Kur vyshket pa çelur një gonxhe.

A duhet të shohim gurëzit?
Gurëzit e shndritshëm te lumit
Apo të ngjitemi në majë të malit
Dhe të thithim ajrin e rrallë?

Kur dielli në qiell shuhet
A duhet të kërkojmë nëpërterr
Të gjejmë dritë shpirtit të gjallë?

Të dy të qafuar

Dikur kam buzëqeshur me hënën i dehur
E ti më shikoje e hutuar
Besoje se zoti na nxori nga veshi
Bashkë të jetonim të dy të qafuar.

Kam pritur i dehur në netët e ftohta
Në ditët e nxehta për ty kam menduar
Profili i tretur në ditën e hirtë,
Mos shfaqet sërisht,i zjarrtë,i malluar.

Moxarti nuk vdiq në netët e gjata,
Dhe unë jam hequr në male, i humbur,
Mbete kujtimit me pluhur e mjegull
E qeshur,e bukur,si dikur e lumtur.

Tani rënkoj me hënën e zbehtë,
Hapsirës shpërndaj lutjet e mia,
Gjethet bien në vjshtën e verdhë,
E pemëve pa gjeethe fluturon vetmia.

Dikur kam buzëqeshur me hënën ei dehur
E ti më shikoje krejt e hutuar,
Besoj se zoti na nxorringa veshi,
Bashkë të jetonim të dy të qafuar.

DASHURIA
dashuria eshte gjithmon e duruar dhe   e embel
asnje here nuk eshte xheloze
dashuria kurr nuk eshte mendjemadhe apo kryeneq
asnje here nuk eshte e pasjellshme apo egoiste
nuk mund te behen ofendime ne dashuri
dashuria nuk sjell kenaqsi   per njerz te pa shpirt
por gjithmon shendrit ne te verteten
gjithmon eshte e gaqme per ta fale gabimin
te besoj dhe te shpreson
dhe te duron per qka do qe vjen dhe ndodh...

Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty.me kit sms e pershendes arbesen nga prishtina

Nese per mua mendon--nje leter ma dergon--nese me zemer me don--thirrem ne telefon--zerin ta degjoj--dhe te tregoj qe shum te dashuroj--dhe kurr nuk te harroj!!!!!

-- dashuria eshte shum e bukur -- per ata qe e fitojn por ata -- qe e humbin eshte e idhet..-- prandaj te mos behet e idhet -- mos e leni te humbet ..dashuroni sinqerisht ajo kur nuk humbet...

DASHURIA ESHTE GJEJA ME E BUKUR QE NJERIU MUNDET ME PAS, DHE ME E SHTREJT....

Sa kam deshir te lahem me ty ne kade te me reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tende .. I dashuri sapun .. I miss you .. puthje zemer

Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh me zemer te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj!

Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me duhet te qaj! Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!

dashuri eshte nje gje qe cdo kush e enderon po pati cdo njeri dashuri per njeritjetrin as kush nuk do ngele ne rrug gryq po e shkruaj nje poezi --ah sikur te isha lot te --rridhja nga syt e tu --te rreshkisja mbi faqen tende --te ndalesha ne buzet e tua --dhe mos te thoja gje tjeter per vec--fjales te dua te dua!!! :'-(

èèTe lutem shko pa lot ne sy.--te lutem shko se sjam per ty.--te lutem shko koken mos e kthe--mos me shiko mè se ti vet me le.--dashuria jon u shua si dielli ne perendim,te lutem shko se me ska kthim.

ëëëëëëKur mbi varrin tim fillon punimi,kur mbi trupin tim fillon vajtimi,kur mbi koken time vihet kurora atëher dije i dashur se të harrova.------When the night comes,--under your window,--I send you my kiss on the nights--clouds.--The kiss shall come there,--I cannot and shall --say to you that-- ''I LoVe YoU''

Pse jemi te ndar--dhe s`jemi te bashkuar--pse Zoti na ka vrar--kaq shume jemi larguar.--Pse dy syte e mi--po rrjedhin vetem lot--nga qe jemi larg--dhe s`te pergdhel dot.--Zemra ndjen dhembje--dhe me s`ndjen gezim--Sepse ti mungon--ne krahrorin tim.

ëëëëëëëëëëëëëÇ´ëç´ç´ëëëëëëëëëëëëëëëÇ´ëç´ç´ëëdua----I këputa gjethet e trëndafilit--duke të thën të dua,--i grisa fletët e librit--duke lexuar poezitë e tua!----E piva detin e tërë--dhe rërën e laga me lot dashurie,--i tunda gjethët e pemëve--duke vendosur trishtim e dhimbje.----Ç´do rrugë e mbusha me vetmi e trishtim,--ç´do njeriu i thosha--ja ç´do të thotë DASHURI

kujtim~--------Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse 'kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barê'-shkelqimi im eshte shuar mati......

Ditet po shkojn e natet po fluturojn po qeshja jote e bukur N.T.ne mendimet e mia gjithmon eksiston.------Ditet e Netet kur bashk i kaluam e aq shpejt shkoj koha kur ne ato vetem i kujtuam

ËëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëËëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëë ëëëëëëëëëTË DUA----Të dua të pres --Nuk dua të vdes--Me ylzit e natës --Unë të përshëndes----Kujto erën e mali--Kujto erën e lehtë--Kujto zemrën time--Që të don për jetë----Ah sa natë e lumtur --Ah sa natë e qetë--Gjithmon më kujtohesh--Nga ora 12-të----Të dua pa masë --Të dua pa mbarim--Të dua më shumë --Se sa shpirtin tim----Të dua ,të dua--Për ty do të vdes--Por ti a më don mua?--Përgjigje po të pres?

SARA PO KU JE TASH TI MOJ ZEMER SE PO TE KISHA DHE UNE ME AFER DO TE SHKONIMNE NJE BEND SA ME TE BUKUR QE JETA TE NA DUKET SI FLORI ,DHE UNE E TI TE JEMI TE PA NDAME NE KETE BOTE DHE TE KISHIM FEMIJE PLOT TE UROJ KALOSH MIRE O E MIRA E GJTH TE MIRAVE PEJANJA IME .

hop hop, hop hop hop qika
une sonte bertita,
hajde te shkojme ne Diskotek
e te kenaqemi krejt.
O hajde sa jemi te ri
te kercej une veq me ty,
oj qik e mir me sy te bukur
une per ty do te kercej sikur flutur!
Dashuri une per ty kam
une vetem i joti   jam,
e dashur nuk mundem pa ty
t'i dua shume ata dy sy!

Para deres time
kishe len nje leter
te dua vec ty
smund te dua tjeter
pse pra gabove
kur me deshe kaq shume
tjetren lejove
te ndaje nga une
tani ekam gjetur
dike qe me do
te lutem ti pa mua
mesohu dhe jeto
pranoje ne shpirt
se ehuja jam
sjam me lulja jote
prano s eu ndam.
ohhh bilbil ne
deg qekendon edhe
pse je larga asgje
seme pengon lagsia
na ndan dashurija
na bashkon ....
Nese vuan per mua me lot mos loto sepse un te dua dhe kur ste sho.
Nje Bylbyl ne deg sa bukur kendon ja puthsha buzen aj qe e lexon...
Ich liebe dich das schwöre ich dir schon bist du weg schon fehlst du mir.V..
I pershendes ata qe Shkruajn SMS Poezi..Nga Gjermanija
Me fal qe te dua kaq shum!
Me fal qe ne zemer te lendoj!
Me fal por eshte teper vone
nuk mundem ty te harroj!!
une pa ty ti pa mu pa te perqafu smund me duru

Te dua aq fort
sa ti nuk e sheh
te dua te dua
per ty jam tu vdek.

Po e nisi kete leter me fjalet, te desha, te dua dhe do te dua pergjithmon. Ah sa veshtir qenka qe nen dirigjimin e vuajtjes se tmerrshme dhe nen tingujt e melodis nga thellsia e plageve shpiterore ta nxjerresh ndonje shkronj dhe ta shkruash fjalen-dashuri. Dashuri ky vullkan i vuajtjes shpirterore. E dashura ime, tani jemi te ndar. Kete nuk mund ta mohoj, por nje gje te tille ende nuk e besojn syt e mi te shkruar, te cilet edhe pse te perlotur dhe te lodhur nga nostalgjia e mungese sate ende shpresojn se nje dite do te pendohesh dhe do te kthehesh ne ngrohtesin e shpirtit tim, aty edhe na mbeten pergjysm perpilimet e planeve te reja per nje te ardhme te lumtur. Por jo, kete nuk e besoj se jam tuxan. Kushedi ndoshta edhe do te ndodhe. Dhe nese ndodh , ateher do te isha njeriu me i lumtur ne bote. E dashur po i shkruaj keto vargje te shkurtera jo per te te then se sa te kam dashur, sepse kete e di edhe ti vetem, por vetem desha te te them se une i dashuri yt i dikurshem, edhe pas gjith asaj qe ma bere, ende jam i gjall dhe jetoj i vetmuar ne nje skaj te kesaj bote te quditshme. Ende, une i gjori te dua, me shume se qdo gje tjeter ne bote. Ti e di se une gjithmon ti pranova keshillat e tua, ndersa ti kurr nuk i pranove keshillat e mia dhe pikerisht per shkak ne mes heshtj! es sime dhe deshtimit tend u formua hendeku i urrejtjes ne te cilen pastaj u futen plumbat e xhelozis qe na e vrane dashurine. Por kurre nuk arriten ate dashuri ta shuajne. Na e vrane dashurin, ndersa ti me vrap u largove drejt asaj lagjeje te faraoneve, pa u merzitur fare. Te lutem, si nuk pate pak meshire per lumin e madh te loteve te mi, qe i derdha ate dite duke folur me ty, spate meshir as per lutjet e shumta qe ti bera. Si e shkele premtimin qe ma pete dhene se vetem vdekja mund te na ndaje... E dashur, te them edhe nje her une vuaj per ty. Ende me perkund hija e dores sate ne djepin e endrrave.


Te gjithe jemi kalimtare ne kete bote. Shijoje jeten sa ke mundesi Dashuria eshte zemra e jetes, pa ty smund te jetonte asnjeri.
Nese ti vertet me do ashtu si te dua me thuaj te lutem çndien ti per mua ? Qe dhe un te di si te veproj me shkronja te medha po te shkruaj TE DUA PER GJITHMONE
E dua shoqerin nese edhe ajo me do ,behem mikee shoqe ne kuptimin e plot te saj ,i fal te mirat gjithcka ,por kur tradhtin ajo praktikon i them lamtumir ,lamtumir pergjithmon
dashuria ne fillim eshte ne nje vend u ulu edhe u mundohe me pkut nje lule me ne fund vet u ngule......
Pse pasi ndahemi nga dikush, vuajme? Pse dashuria, ajo ndjenje aq madheshtore qe deri dje te conte ne parajse, sot te hedh ne ferr? Pse s`mundemi kollaj te lirojme te iki cdo kujtim qe kemi kaluar me ``ate`` ashtu sic iken ai/ajo?

perse ma ben ket??????????????????
Fillova të shkruaj se nuk kisha përgjigje
Fillova të vuaj, se nuk kisha zgjidhje
Jetën e bukur fillova me jetu
Kush ma prishi këtë lumturi tani mu?!
Pse ma bët këtë tradhti?!
Pse më dënuat kur isha i ri?!
Pse më larguat, nga kjo shoqëri?!
Pse kishit në mua aq shumë xhelozi?!
Pse kështu veproni, kur nuk më doni?
Pse nuk më ofroni, gjithmonë më refuzoni?!
Pse, ju lutem më tregoni?
Këto vargje që i thuri, më bëjn të qaj
Pse unë për të gjithë kam faj?
Pse nuk më lëni të qetë, jetën time me jetu?!
Gjithmonë ndërhyjn për me më pengu.
Dua të jem i lirë, jetën time me jetu
Dua paqë, gjithmonë me u argëtu
Dua respekt, motra e vllazni
Dua një jetë të bukur pa xhelozi

Loti pikon , mbi faqe rrokulliset , esht aj loti qe dikur rrjedhte nga gezimi por kurr rrjedhte bike edhe neper faqen tende ,
por tani ka mbet i vetmuar , erresira e vdekjes e ka mbuluar , gjdo nat po vdes nga pak , dhimbjen e kam afer se ty te kam larg M....
Heshtija naten shpirtin ma frikson dhembja zemren ma mundon , e di qe ti me don , por edhe ti e din s e uen te dua ty ..
Por nuk e di perse ka ren nje mjegull e zez ne shpirtin tim e ne zemren tende , e nuk ja falim njeri tjetrit .
Loti ngadale duke pikuar neper faqen time e len nje shej edhe shkruan nje emer te deshta M.... edhe do te ruaj ne zemer ,
e shkruan emrin tend e dashur qe e deshti shum edhe q e asnje qast nuk ndaloj se rrjedhuri nga syri..
Por akoma nuk ka ren ne tok ky lot i vetmis, edhe toka do te qan edhe qielli do te mabaj zi kur ta kupton se jeta ime perfundoj per ty ,
do te humbi do te tretem por ti M..... ne zemren time gjithnje do te mbetesh ....  
Data: 23.08.2004
Autori: ??Une jam ajo??
NR: 792
Pse pregjdodit ne zemer me vret,pse po me ndon se ekam let,veten flen e me haron kur edi se ti nuk me dashuron,
endra qe dikur i patam tash si kemi ne si dhurat nga dashuria vetem lot mi len dhe prap me len fajtore ndoshta
faj une kam vetem se te thash e jotja jam
.Melodin kur endigjoj malli me mer per ty,e vetmuar zemra ime e shkret nji lajm po e pres para se te vdes,
nuk dua te jetoj me keto fjalet e tua sime rendon,
mallku qofsh moj dashuri endrat pse mi more nji kujtim qe male zemren time ma lendove.Nuka nate endra pa
ty,nuk paska drit pate pa me sy,nuk ka qjelli yje as hen.
Kjo jeta ime po don me bet vete.A kam faj qe dashurova ne ket bott akam faj
qe i degjova rahet e nji zemre,akam faj qe takam falur buzen e pa puthur,
akam faj qe jam munduar jeten ta bej te lumtur,po largohm ne ket nate si nji
zog me krah te thyer, ne ket rug me pikojn lotet ndoshta me skam per tu kthyer.TUNGGGG  

E vetmja je ti per mua .Ndoshta une nuk di ket jet ta jetoj. Te jetoj por as nuk dua pa ty ta provoj,
Te lutem mi kthe ndienjat e jetes mos me ler mua ne prag te vdekjes. Mi kthe enderrat ,
fytyra jote enderrat mi zgjat , por ti realizoj nuk kam fat ,te lutem eja e mos u vona ,
Me asnje tejeter mos shko, Ne dashurin time ti jeton edhe askush tjeter mos u mashtro.
E vetmja je ti qe me mban gjall ne ket bot E vetmja je ti q e me sjell gezim,
Deri me sod pa ty vdekija gjendet ne dhomen time,
Te lutem e dashur eja e shpetom e vetmija je ti qe me jep shpres te jetoj e vetmja je ti qe une dashuroj ,
gjdo gje qe une shoh me duket pa vler , edhe kjo jet pa ty me esht ber tmerr ,
Labi gjithmon ne vetmi pa ty M....

Tung tung te pershendes pa te pa nuk dua te vdes .
Me respekt nder dhe dashuri shkruaj kete letere qete injoroj nje keqkuptim qe ndoshta edhe nuk ekziston
fare mes nesh .Kete letere e shkruaj ne nje moment shumte veshtire ,ne nje qast kur me se shumti
po mendoj per ty .kjo eshte nje gje e cila fle ne ndenjat e mia e jo nje deshire e thjeshte dhe e
kaluar.Mos te brengos ndonje flaje e shkruar nga une se jemi pare apo te kam pare ndojehere .
.Ndoshta jemipare por ne boten e endrrave te mia ndoshta .Edhe pse ndoshta fare nuk njihemi ne
zemer ndjej nje dashuri si te njihemi8 qysh para eres sone ,Eshte e vertete se vetem njehere ne
jete dashurohet e qe te dashurohet nje here ne jete duhet te gjindet edashuria e verteet,Ndoshta
nje dashuri te tille e ke para syve e nuk je duke e pare .Ndoshta nuk do te shohe kurre ,ndoshta
nuk do te takohemi kurre ne jete ,por ta dishe se ne zemren time do te mbetesh simbol i nje
dashurie te endrrave te mia.e ne anen tjeter do te jem krenar qe se paku nje here ne jete nje
dore e embel me ka shkruar njeleter te bukur te shkurte por per mua me nje kuptim te rendesishem
qe mes nesh mbeti prap je miqesi per te mos u shuar kurre '.E kete un e emrova me fjalet e zemres
sime ,,DASHURI E PAREALIZUAR POR MIQESI E PAMBARUAR''.Nje dite kur te mendosh per mua ,atehere
dote jete vone ,atehere nuk do te jem me ne kete bote ,nje dite te zeze e te mallkuar edhe une do
te vdes e do te me mbuloj dheu i zi ,por nuke dua vdekjen ne vetmi,vdekja do te ishta e mireseardhur
nese vdes mbi ty dhe nese dora jote mi mbyll keta sy,por syte e mi nuk do te mbyllen edhe pas vdekjes
,ata do te mbesin te hapur me mall qe nuk munden dher nuk ua dhe mundesine me te pa.Ndoshta atehere do
te pendohesh por kot, se plaget nuklahen me lot.
Do ta le nje amanet te mbetet ne histori , mbi varrin tim le te shkruaj se te kam dashur vetem TY.
e ti atehere valle qdo te besh .A do te festosh qe ja arrite te vrasesh nje zemere pa meshire ,
Edhe kur te jesh ne gjum do te degjosh nje ze duke te thene ,,E MALLKUAR'' varrose zemren qe te deshti
shume .E une ! une , une do te qaj do te vazhdoj te qaj,do te derdhi lot per jete ,derisa toka te behet
det atehere do ta kuptoje gjith bota se ta kam dashur me te vertete.Kur ta lexosh kete leter mos te beje
te ndihesh fajtore e as te ndihesh krenare .Le te beje kjo leter te kuptosh te verteten qe e tregon ,
ndoshta kam gabuardhe jam dashuruar ne nje emer i cili ka hasur rastesisht ne zemren time si nje udhetar
i rruges se humbur,nese keshtu ka qene doren per te shkruar nuk do ta ndale KURR, por te lutem me gjithe
zemer ,,ME FAL ME FAL ME FAL,, 1000 HERE ME FAL.
Pse heret ne mengjes zgjona nga gjumi ndij zerin tend te leht, ndij fjalet e tua , qe nje kohe me benin te Lumtur.
Kur tash ka kaluar nje kohe e gjate , kur ti me lajm, dhe vajton ,
Pse tash kur ti e din se eshte shume vone ,
Kur ti e din se sa shum jam munduar qe te mos vjen deri tek mbarimi.
Pse tash zmra me thot qe vetem ti je per mua , kur gjdo gje ka mbaruar
Nje dite do te dal dhe te them me sy se nuk te kam me ne mednje ,edhe pse zemra me rreh vetem kur ti me lajm.
Te lutem , kemi qen , kemi pas ate qfare kemi dashte ,
Por tash eshte shum vone , gjdo gje ka mbaru *
gjdo te mire te uroj nga Zemra ime , besoj qe ajo te bej te lumtur , por edhe pse
e shof se as ti nuk mund te behesh i lumtur .....

nuk e merituam
po te shkruaj me lote ne sy bashkshorti im i dashur,shume te deshta edhe
djalin ta dhurova qdo gje ti dhash a tash mbas 5 vite martese ti me tradhtove.
u takuam ne nje qytet te ndryshem punuam bashk 9 muaj ishim te pandare edhe nata
ishte e jona edhe fundi jone ishte martesa a mbas nje viti djali na u be .
e pagezuam me emrin betim ishim te lumtur qdo gje ishte e jona ditet ishin aq
te lumtura ,e tash mbas kater vite ti me thua se duhet te me kuptosh per qka te
te kuptoj ,ti me shikon e nuk e din se si tja fillon por fillon e fshan e me drejtohesh
me keto fjale me fale se te kam tradhtu para dy vite me nje vajze ,dhe une isha ai i
pari i saj qe kam flejte me te e tash ajo me thote se duhet ta marr per grua te dyte
.o zot ndalem per nje moment e me duket se krejt shtepia me ra mbi koke o zot qka te bera
qe me mallkove .me lote ne sy po te them si mujte a thua ku e ke ajo dashuria jote ndaj
meje e ndaj djalit ,qka ti them une djalit ,mos me thuaj se nuk ndahem nga ti ,se ju jeni
qdo gje ne jeten time jo jo tash eshte vone qdo gje une e betimi do jetojm edhe pa ty po
mos harro po kur do te rritet e do ta kupton per veprimet e tua nuk ma merr mendja se do
ta fal kurre kurre.shume na ke lendu shume po ta dish se na ke humbe per tere jeten dhe e
di se do ta shkatrosh jeten e di se lotet e djalit dhe te mi nuk do te lejon te jetosh
ne qetesi dhe te luse mos u kthe mos ...

Gjithqka mbeti vetem kujtim~

Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim
te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris
son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i
jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga
jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e
di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe
e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte
vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes
.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani
tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte
dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse "kurr askush nuk do ta
kthej shkqelqimin ne barê"-shkelqimi im eshte shuar mati......

OH, DASHURI
kur e shoh te dashurin se pas tjerav shkon e mua me len thuaj
se me harron,ulem ne nje kende dhe vetem e shikoj, dhe e pyese
veten nese ende me don,OH e mjera pse e lejoj,oh e shkreta pse jetoj
e nuk vdes per menje here se i dashuri te me ler,Por i dashuri im
krenohet kur me shef se vuaj vetem me veshtron si te jem e huaj.Por
nje dite do ta thrras e tja them disa fjal,po ku e ke besen mor djal
tradhtar,ec e mendohet me shikon e kujtohet,ah, qka kam ber un i mjeri
me mir pika te me bjen,e te vdese per menje here se e dashura ime te me
len.PO TE LUTEM E DASHUR PO TE BI NE GJUNJ MOS ME LE VETEM SE TE DUA
SHUM,DO TE MI FALESH GABIMET DHE NUK DO TE NDAHEM KURR.

Ka Kaluar Koh E Gjat Qe Nuk Të Kam Pa
Vetem Zoti Mu Ta Di Malli Sa Më Ka Mar
Qpo Më Dridhet Mua Kjo Zemër E Mjer
A Mun Te Jem Mori Vash Bashk Veq Edhe Nje Her Un E Ti
Kur Ni Dit Do Ti Them Lamtumir Kesaj Bote
Dije Mir Se Mu Më Ka Vra Bukurija Jote
O Jo Kur Une Të Vdes Mos Vajto Mbi Varr
Se Mjaft Zemren Ma Lendove O Sa Isha Gjall
Une E Ti Për Dashuri
Ndoshta Ti Ndo Nje Her Do Të Vishe Te Un
Por Ather Do Të Jet Von Shum
Duke Të Pritur Me Lot Në Sy Mua Më Shkoj Kjo Rini
Ti Buzeqesh E Gezohu Kur Të Më Mbulon Dheu I Zi
Shum Ma Mir Do Te Isha Pa Dy Syt Në Ball
Se Si Meta Tash Pa Ty As Vdekur As Gjall
Sikur Te Mundem Edhe Një Her Të Jem Bashk Me Ty
E Ti Mbushi Lote Gezimi Niher Kta Dy Sy

...... edhe dielli sot me behet se rrezaton me fuqishem se herave tjera,
nuk e disi eshte ne te vertet por se paku ashtu me duket mua. E une
qendroj aty pran rruges ku kalonim ne dy Jo per tjeter por ashtu me
pate mesur. Dhe tash kush eshte fajtor se vetes ja mbollem nje dashuri
per te mos u bashkuar asnjhere?!
....., ti me deshte dhe une kohe pas kohe te pata dashur, po tash s`
eshte me si dikur. Eshte e vetrtet se ndjej mungesen tende thell ne
shpirtin tim, por, dije se ti nuk ishe ajo qe duhej te jete pran meje
edhe ne castet me te veshtira. E di se te humba, por... E ndegjoj ende
zerin tend duke me ftuar ne krahrorin tend se e dije se une te dua,
por tash te lutem te pakten me le te qete. Ajo dite ishte me e bukur
per ne por...ishte edhe takimi yne i fundit. Shkove pa me pershendetur,
ike ne qetesi pa me thene te pakten arsyjet e asaj ikje misterioze. Une
as sot nuk po kuptoj pse nuk u kthen pergjigje letrave te mija. Eshte e
mundur valle pas gjith asaj dashurie te me lesh thjesht ashtu pa me
treguar as nje fjale. Po te luten edhe une kam jeten time, edhe une di
te dashuroj, di ti qendroj fjales qe ja jap dikujt. ..... te kujtohet
valle kur me thoje se “une jam vajza e jetes tende”, me pate thene se
ti nuk do largohesh asnjehere nga zemra ime. Ndoshta, por .....
te lutem kur ti me largohesh a eshte e mundur qe une te te mbaj ne zemer?!
Thuama te lutem e meriton valle? Nuk eshte e vertet ti shkove me nje tjeter,
dikur vetem e imja pate qene.
Dua te te tregoj se kam shkyr cdo faqe ku i kam shenuar ditet me ty, kam harruar
cdo shprehje tende. ..... cdo gje qe me rreshqet mendjen tek ti eshte e shkateruar.
Keto vepra te mia jane si rezultat i fjaleve te tua.
Andaj dua te te them se keto jane edhe rreshtat e fundit qe per ty po i shkruaj.

... LAMTUMIRE ...

Vuajtje dhe merzi--lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje femer Qe une U'çmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im

Per ty…per mua…

Dashuria dhimbje….dhimbje e pafund…dhimbje pa sherim.
Dhimbja….eh… e pashprese…….pagezim….mohim I se vertetes…sa keq
E verteta…mashtrim……mashtrim I kohes…..i bukurise shpirterore
Bukuria shpirterore dicka e pakthim.gezo momentin.kete duhet ta dime…
Harro se cke kaluar……..mundesh…….mendo per te tanishme.
Harro.diten e djeshme…..dite e re vjen neser….e bukur…por ndoshta e veshtire..
Mendo ..veshtersine .dhe … asnjehere te rehatshmen….se eshte me mire…
Me mire te harrosh….eh.te shkuaren.se …e ardhmja ka vertet miresine..
Te dua …vertet.por nuk e di cfaredua…heshtjen apo largesine tende…
Jo jo..te dyja kane kuptim per mua.dhe .jane domethense…
Edhe pse veshtire dhe ndonjehere dhe…rende me vjen…mendoj ..
Nje dite..do kthehesh..dhe pran meje ti vjen…po ..po jam e bindur per kete…

A NUK GËZOHESH QË DIKUSH TË DON ?
Qëndroj ne nje kend te dhomes sime vajzerore e shoqruar me nje rremuj
paraftyrimesh per qenien time , duke shkruar diqka , jo per te frymzuar
veten ,por per ta ruajtur personaliterin tim si njeri .Vetmia sikur ka
krijuar fole ne dhomen time . Trupin ma ka pushtuar pikllimi.Per mu nuk
eshte me rendesi te fle me ty dhe te me behesh vetem dashnor ,
por un dua te depertoj thell ne shpirtin tend e te njoh si njeri.
I nderuari im un smund te shendrrohem ne "ZANË" per te me dashuruar ti ,
por un mund ti dhuroj te gjitha ato qe i kam si qenie, ndersa nga vit
kerkoj vetem mirkuptim edeh dashuri. Fundi fundit miqesi...A nuk gezohesh
qe dikush te don ?! Mbaje mend un jam ajo qe jam , dhe ajo do te mbetem
deri ne fund te jetes . Do te vij pas teje deri en fund te botes . Po ste
gjeta , do te pres deri sa te vdes , e kur te vij ai moment do te therras
emrin tend per te fundmen here te dua.

Mos mendo se nuk te du kete ti e ke kuptu pse me behesh qe sme don qka
ka ndodh qe po me tradhton disadit me the se me don keto fjal kujt ja
dhuron qka skam un qe ka ajo tjetra pse me bere disa dit per vete e
tasht me e tasht me le te vuaj ne vetmi ndoshta ke gjet tjeter dashuri
por nje duhesh ta dish se un te kam dasht dhe do te dua gjithmon se ti
je i imi per gjithmon dhe tjeter njeri nuk do te futet ne zemeren time
per veq teje qe me le ne vuajtje dhe ne mendime te duaaaaa shum nga RINA.  

Sa t'kom dasht qka ta merr mendja kush mundet me dit,vetem qeni dajes
ne mesnat me mu qe ka prit,sa kom mendu sa kom kajt per ty,vetem qeni
qe nuk mujke me fol,e ma bojke me sy,sa te thash te dua,ti nuk me besove,
le si me kalbe mua,po qenin e dajs e shkatrrove,e moj e dashur,qdo dashuri
e ka venin,mirpo jo me myt nje person,e me ja vra qenin,tash qe ne fund
vendosa me te ore dreq,une po kaj e qenit po i vjen keq,tung qika mir te
koft udha mbar,nese gjykohesh ndojher,mos mendo se ki mu liru se qenin e kam deshmitar ?
Fraza NateN


Nje nate qe hena me pa duke qare me pyeti: Pse nuk e le perderisa largesia per te te ben te vuash? I thashe : Hene pse nuk e le ti qiellin?

Me dore po shkruaj me zemer po vuaj se je larg meje tani jam i vetmuar sa nate e qet po te shkruan zemra qe te don per jete..

Kur shpirti im flen dhe enderon me siguri po flen ne kete kohe...dhe nuk e di a me kujton...vetem se dhimbje ndjej per ty se je larg...dhe nje deshir kam...syt e mi te te shohin se si po flen ty...


Ti je gjumi un jam endra ti je shpirti un jam zemra ti je dielli un jam drita ti je jeta un qe e prita.Mos mendo se te haroj se vetem ty te dashuroj!!


Kete nate e vodha nje yll,asnje se di.Dua te ta jap ty.Hena ne hapsiren e saj te drites me pa dhe me buzqeshi.....mbase e kuptoj qe e bera per dashuri!!!


Tre zemra per ty per te te thene tre gjera: 1-naten e mire 2-gjume te embel 3-Pafsh endrra te bukura !


Ti po flen tani,dhe enderra te bukura po shikon,un i shtrire siper teje,trupin tend te lakuriqt ledhatoj..


Vjen cdo nate ne enderrat e mija dhe me prek ngadale mos ik puthja ime, shpirt per ty kam mall. Vjen cdo nate ne enderrat e mija gjumin ma ben jete, syte mbyllur do ti mbaj mjafton qe ty te te kem perjete, sepse je gjithcka per mua ne kete bote.


Te puth buzen qe te flesh embel.Te puth syte qe te shohesh enderr.Te puth ne faqe qe te ndihesh mire e me 1000 te puthura te them NATEN E MIRE ..


Pranoje nje puthje me gjith deshire si pershendetje per naten e mir,me shpres ne zemer te pres se deri neser ndoshta vdes dhe si kujtim puthja e lehte do mbes ??


Sonte flejn ata qe jan të DASHURUAR nga dikush..
A ato të zgjuar jan, ato qe duan dikand..
Ti flej rahat, se ke DIKAND qe të don..!!


Jam tu u menduar..
A e din zemër se sa fort të dua...??
Kur të bish të fleshe,leje edhe një vend për mua........


ylli vogel gjume te embel do te shihemi ne enderr kur te zgjohesh ne mengjes nga parajsa do te zbres do te puth buzet e tua te tregoj sa shume te dua ..


Kur te biesh ne gjum...mendo sa te dua..mos bjer ne mes te shtratit...me ler pak vend mua...do te vij pas mesnate te te perqafoj...te te puth lehte qe mos te te zgjoj...


sa here shihet nje yll ne qiell ca pika lot me ngrijne ne sy.Ne shpirtin tim nuk ka me diell,po vetem malli qe ndjej per ty.Dhe sonte sdal dhe pse qielli nga yjet ndrin.Askush nuk ma ndricon shpirtin gjersa......Ske dale ti ylli im..


Naten e mire miku im, si c'do mbremje po shoh qiellin, shoh ate yll qe ndricon dhe me buzeqesh...je ti qe kujdsesh per mua, qe me jep kurajo tani qe jam keshtu, e vertete? Te uroj nje a Nate te Kendshme, e di qe do te shihemi nje dite!!!


Ne kete nate te ftohte te te mendoj me ngroh zemren dhe shpirtin...enderr e embel te mendoj afer meje ....si cdo nate, ne cdo moment qe marr fryme do te jesh edhe ti ... gjume te embel!


Mbylli syte zemer, ne menyre qe enderrat te te perkedhelin gjithe naten!?

Naten njesh, te dergoj shume puthje te vogla qe te te perkethelin dhe te te bejne shoqeri gjithe naten shpresoj te te vine.....muah muah muah !!

Je qielli i tokes time dhe pjesa ime e qiellit. Gjume te embel!

Do te te pres edhe kete nate, mos harro, i njejti vend e njejta enderr!!


Yje te nates kujdesuni per personin qe lexon kete sms sepse atij i kam dhuruar zemren time, jeten time, emocionet e mia, friken time....naten figure....te dua!!


Duke pritur nje agim te ri per te te menduar. Kete nate behu mbret i enderrave te mia...!!


Yll me fal qe po te zgjoj me kete sms, desha vetem te isha i sigurte qe jam ne enderrat e tua, sepse nuk me pelqen qe te me harrosh ! Enderra te bukura....gjume te embel ...


Nese je ne gjum,zgjhu se nuk po del djelli,e si pas meterologove paska nevoj per ndriqimin e syve te tu Sy_Bukur ..


Engjell Miremengjesi !
Po ta them me krahe te keputur mbi pellgje fjalesh
qe godita aq fort......perpara kur syte e zemeruar ti pashe.........sot
Dita sikur nisi ndryshe pa fjalen tende neper buze te me thuash:Te Dua
Mos me ler te vuaj keshtu shpirti im
se pa ty jam ulur si engjell i rene............ mbi gjunje mbeshtjellur
pa imazhin tend...
.........eja perseri ketu kete mengjes dhe buzen ta puth embel pak
se engjell ste kam degjuar fjalet e syte e bukur sti kam pare
dhe kjo dite sdua te jete pa tyyyyyyy ..


Zgjohem ne mengjes mendoj vetem per ty, Bi per te fjetur te enderroj vetem ty, dal te shetis te perfytyroj vetem ty. Pastaj marr te mesoj por prap mbi shkronja vetem emrin tend lexoj! Por i madh eshte zoti, dhe do me ndihmoj o do jem pergjithmon vetem me ty, o me sdo te jetoj!!!


Nese je ne gjum zgjohu se nuk po del dielli, e sipas meteorologeve paska nevoje per ndricimin e syve Ty...


kur te biesh ne gjum...mendo sa te dua..mos bjer ne mes te shtratit...me ler pak vend mua...do te vij pas mesnate te te perqafoj...te te puth lehte qe mos te te zgjoj..Naten e mire ..


Do te desha te isha rrezja e pare e diellit qe hyn nga dritarja jote per te qene afer teje, ngadale ngadale dhe pa bere zhurrem, te te prekja lehte fytyren dhe te te thoja miremengjes!!


Dielli kete mengjes mendonte te shnderriste me shume se cdo gje tjeter ne kete bote, por i shkreti nuk e dinte se ti ishe akoma poshte batanijeve ****


Ti je rrezja e pare e diellit e cdo mengjesi per mua... te dua sa vete bota **


Kur drita e henes te shuhet do te jete nje kohe tjeter.... lindja e dashurise tone...Miremengjes...

Kete mengjes kur u zgjova ishte kohe shume e keqe, por me vone u zgjua dhe nje yll dhe doli dielli...ai yll je ti....te dua....


Si nje blete qe ulet mbi nje lule, ti je ulur ne zemren time dhe prej aty nuk do te te le me te ikesh ... miremengjes!!


Miremengjes yll! e pe? edhe kete mengjes hena ziliqare u menjanua per ti lejuar diellit te lindte per ty....edhe kjo eshte per ty!!


Eshte mengjes... dielli perzuri henen nga qielli per ti bere vend drites se tij me te shnderritshme... ashtu si ben ti me zemren time: e mbush me gezim dhe dashuri cdo dite..**

Nese do te zbulosh sa do te me marre malli ngri koken lart dhe shiko qiellin. Atje ku do te perfundoje pafundesia e tij,atje do te mbaroj edhe malli qe kam per ty.

Kerkohen syte me te bukur te shekullit 21 konkursi eshte i hapur... i shekullit 20 momentalisht konkursi mbyllet sepse syte me te bukur lexojne kete mesazh..

Nese Sonte Ndihesh Vetem Dhe Ke Frik Te Shohesh Endrra Ngritu Ne Kemb Hyn Ne Msn Dhe Do Te Me Gjesh Mua Brenda..!

Shinat e trenit vazhdojne paralelisht per disa mijra km por ne fund kryqezohen dhe gjejne rrugen per te vazhduar ose nje mur qe do ti ndale SI UNE DHE TY ??

Nje mik i vertete eshte ai qe te mban per dore dhe te prek zemren ..

Mbase per boten je nje person i thjeshte, por per mua je gjithe bota ??

Bota nuk ka nevoje per lotet e tu qe te linde lulet, pot per buzeqeshjen tende qe ti bej te celin...

Kur dikush, duke te te pare ne sy, do te arrije te kuptoje zerin e qetesise tende, mund te thuash se ke gjetur nje mik te vertete!!

Yjet kur rrezohen, shkojne ne nje planet tjeter, por ti ke ngaterruar drejtim dhe je ketu afer meje..

Te gjithe merkosen per te patur nje mik, por asnje nuk merkoset per te qene vet i tille ??

Miq gjen ne cdo cep te botes, sa keq qe bota eshte e rrumbullaket!!

Te dua shume kur qan te dua shume kur qesh te dua shume kur flet te dua shume sepse ekziston...

Isha i merzitur dhe me dhe gezim, isha i lodhur dhe me ke mbajtur....fale teje rilinda serish dhe nuk do te mbaroj kurre se falenderuari zotin qe beri te te njoh ..

Per shume njerez, miqesia qe kam une per ty eshte si nje pike e vogel e zeze, por mos harro edhe yjet nga larg duken te vogla..